1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bismil’de 3 günlük elektrik kesintisi yaşanacak
Bismil’de 3 günlük elektrik kesintisi yaşanacak

Bismil’de 3 günlük elektrik kesintisi yaşanacak

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde 3 günlük elektrik kesintisine gidileceği belirtildi.

A+A-

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ), trafo merkezlerinde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 3 günlük elektrik kesintisine gidileceğini bildirdi.


TM-1 trafo merkezinde yapılan çalışmanın 3 gün süreceği ve çalışmalar tamamlandığında artık elektrik kesintisi yaşanmayacağı belirtildi.


2 Ağustos’ta başlayacak çalışmalar hakkında bilgi veren Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Bülent Uğur Yaka, “Aşırı sıcaklara rağmen tüm trafo ve dağıtım merkezlerimizde bakım ve onarım çalışmaları yapıyoruz. Bağlantıları yeniden düzenleniyor. Arıza kaynağı olabilecek, ömrünü doldurmak üzere olan teçhizatlar, termal kamera kullanılarak belirleniyor ve arıza oluşmadan önce bunlar, yenileri ile değiştiriliyor. Bu arada, güzergah üzerinde bulunan eğilmiş direkler düzeltilerek, aşırı sıcak ve aşırı yükten dolayı kapasite sorunu yaşanmasın diye gerek görülen hatların çıkışlarında iletken kapasite artışı yapılıyor.” dedi


Dicle EDAŞ Bismil ilçe Yöneticisi Muhsin Öner ise bakım onarım çalışmalarının 30 Temmuz’da başladığını ve 2 Ağustos’a kadar devam edeceğini bildirdi.


Öner, Bismil merkezin yanı sıra kırsalın bir bölümüne elektrik sağlayan TEİAŞ’a ait Bismil TM-1 Trafo Merkezi’nde sürdürülen bakım ve onarım çalışmalarına 1 Ağustos Cumartesi günü ara vereceklerini belirterek, “Çalışmalarımız toplam 3 gün sürecek. Bu çalışmalarımız nedeniyle ilçe merkezinin yanı sıra kırsalın bir kısmına 30 ve 31 Temmuz ila 2 Ağustos tarihlerinde sabah saat 09.00’dan 14.00’a kadar elektrik veremeyeceğiz. Ancak, bu çalışmaların tamamlanması ile birlikte, kesinti yaşanmamasını hedefliyoruz.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler