1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bismil-Kayapınar nerede?
Bismil-Kayapınar nerede?

Bismil-Kayapınar nerede?

Bismil Belediyespor-Kayapınar Belediyespor karşılaşması Bismil ekibinin cezası nedeniyle Pazar günü Mardin'de oynanacak. Seyircisiz olduğu için maça taraftar alınmayacak.

A+A-

Bismil Belediyespor-Kayapınar Belediyespor karşılaşması Bismil ekibinin cezası nedeniyle Pazar günü Mardin'de oynanacak. Seyircisiz olduğu için maça taraftar alınmayacak.

KADER MAÇLARINDAN BİRİ

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2.Grup'ta 23.haftanın tüm maçları Pazar günü oynanacak ve saat 12.30'da başlayacak. 31 Mart'ta başlayacak yaz saati uygulamasından dolayı 3.Lig maçları bu haftadan itibaren 14.30'da başlarken,bu uygulama bu hafta BAL'da uygulanmayarak maçlar yine 12.30'da oynanacak. BAL'da 24.haftadan itibaren maçların başlama saati 13.30 olacak.
Pazar günü oynanacak Bismil Belediyespor-Kayapınar Belediyespor karşılaşması iki takım için de büyük önem taşıyor.

KAYAPINAR İÇİN TEK İHTİMAL

Bismil Belediyespor kazanırsa şampiyonluk şansını son 3 haftaya taşıyacak, küme düşecek takım olmaktan kurtularak baraj maçından kurtulma konusunda da avantaj sağlayacak. Kayapınar Belediyespor'un lige tutunması için kazanmaktan başka şansı yok. Puan kaybetmesi durumunda Süper Amatör Lig'e düşmesi önemli oranda kesinlik kazanacak.

Hem iki takım için hem de şampiyonluk ve ligde kalma hesapları yapan diğer takımlar için kritik olan mücadele Bismil Belediyespor'un cezası nedeniyle Pazar günü Mardin Şehir Stadı'nda seyircisiz oynanacak. Bismil temsilcisi,Yeni Diyarbakırspor maçındaki olaylardan dolayı 4 maçı tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası almıştı.

GENÇ MURAT-CİZRE MAÇI D.BAKIR'DA

Bu arada son 2 takımın küme düşeceği ligde kader maçlarından biri de Pazar günü Diyarbakır'da olacak. Kümede kalma hesapları yapan iki takımın kapışması olan Genç Murat-Cizre Basra maçı,Bingöl ekibinin cezası nedeniyle Pazar günü Seyrantepe'deki sentetik sahada oynanacak. Bu karşılaşma da seyircisiz oynanacak. Bu maç öncesinde Genç Muratspor'un 12,Cizre Basraspor'un ise 18 puanı bulunuyor.

Statü gereği puan cetvelinde en altta olan 2 takım kendi amatör liglerine düşerken,4 Diyarbakır takımından da en az puanı olan Diyarbakır Süper Amatör'e düşecek. 4 takım içinde puan olarak sondan 2'inci olan ise Diyarbakır Süper Amatör Şampiyonu Yolspor'la BAL'da kalmak için baraj maçına çıkacak.

HABERE YORUM KAT