1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bismil hakkını arayacak
Bismil hakkını arayacak

Bismil hakkını arayacak

2 hakemin yaralanması nedeniyle yarıda kalan Yeni Diyarbakırspor maçında Bismil Belediyespor,daha fazla ceza almamak için girişimlerde bulunacak.

A+A-

Maç öncesindeki centilmenlik görüntüleri ile iki takım futbolcuları ve yöneticiler arasındaki olumlu tablo dikkate alınarak savunma hazırlanacak. Kulüp Başkanvekili Remzi Sansarkan,tribünlere sızan 1-2 kişinin neden olduğu olaylardan dolayı ilçenin cezalandırılmaması gerektiğini söyledi. Hakemin maçın devam ettirmesi gerektiğini belirten Sansarkan,”Şimdi bundan dolayı ağır cezalar alırsak bizim,futbolcularımızın,teknik heyetimizin ve koca bir ilçeye yazık olmayacak mı?. Burada bir emek var. Bizler de zor şartlarda mücadele ederek buralara geliyoruz. Hakem maçı devam ettirmeliydi. Kendisinden rica ettik ancak devam ettirmek istemedi. Federasyondan adil bir karar bekliyoruz.” dedi.

YENİ DİYAR'DAN BİSMİL'E DESTEK

Bismil Belediyespor'a bir destek de Yeni Diyarbakırspor'dan geldi. Kulüp Başkanvekili Mehmethan Akan,”1 delinin bir kuyuya attığı taşın bedeli Bismil'e ödettirilmemeli” diyerek çıkan olaylarda Bismil Belediyespor'un hedef alınmaması gerektiğini söyledi. Akan,”Maç öncesinde Bismil'den gelen taraftarlara karanfil attık. İki takım el ele verip tribünlere gitti. Bismil taraftarı iki takımı da alkışladı. Maç içinde 1-2 küçük hadise oldu. Ama bunları tüm Bismil'e mal edemeyiz. Futbolcular ve yöneticiler arasında en ufak olay yok. Birkaç kendini bilmezin yaptığı taşkınlıklar işi bu hale getirdi. Biz de hakemden maçı devam ettirmesini istedik ancak 'arkadaşlarımız yaralı.Talimatları uygulayacağız' dedi. Kardeş kulübümüzün ceza almasını arzu etmeyiz. Bismil ilçesinin emeği heba edilmemeli.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT