1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bismil çiftçileri bir kez daha Hamo ağa dedi
Bismil çiftçileri bir kez daha Hamo ağa dedi

Bismil çiftçileri bir kez daha Hamo ağa dedi

İlimizin en büyük ilçelerinden biri olan ve tarım potansiyeliyle önemli bir yeri olan Bismil İlçemizde, hafta sonu ziraat odası seçimleri yaşandı.

A+A-
Geniş bir katılımın yaşandığı ve120 delegenin katıldığı Bismil Ziraat Odası seçimlerinde 3 Aday yarıştı.
 
Adaylar Heybetullah Ay, Muzaffer Avşar ve kamuoyunda Hamo Ağa lakabıyla bilinen mevcut başkan Mehmet Arslan, oda başkanlığı için yarıştılar.
 
HAMO AĞA YENİDEN GÖREVE SEÇİLDİ
 
Bismilli ziraat odası üyeleri, seçim sonucunda bir kez daha Hamo Ağa'yı göreve getirdiler.
 
120 delegeden 63 delegenin oyunu alarak tekrar başkan seçilen Hamo Ağa, seçim sonrasında duygularını dile getirdi.
 
'4 yıl önce yani 2011 yılının şubat Ayı seçimlerinde görev başına ilk geldiğimden bu yana çiftçilerimizden toplanan aidatlarla bizden önceki dönemden kalan odanın borçlarını ödedik. Bir çok icra dairesinin Bismil ziraat odası üzerinde icrası vardı. Bu icraların tümünü kaldırdık.
 
1963 yılından bu yana kurulmuş olan ziraat odaları birliğine üye olan Bismil ziraat odasının herhangi bir taşınmazı yoktu. Öncelikle odamızın borçlarını bitirdikten sonra kalıcı projelere yöneldik.
 
Bu kapsamda önceliğimizi odamızı kiralık bir yerden kurtarıp Bismilliçiftçi kardeşlerimize daha iyi bir hizmet vermek Adına kolları sıvadık.
 
Bismil Ziraat odası Adına önce arsa aldık, sonrada arsa üzerine Ziraat odası için büyük bir bina yaptırdık. Aldığımız binanın altını yas evi yaptık. Bismil halkımızın hizmetine sundum'.
 
AMACIMIZ, ÇİFTÇİLERİMİZİN SORUNLARINA KALICI VE KÖKLÜ ÇÖZÜMLER ÜRETMEK'
 
'Amacımız ilçemize, çiftçilerimize ve vatandaşlarımıza imkanlarımız dahilinde daha iyi hizmet etmektir' diyen Mehmet Arslan, şöyle devam etti:
 
'Bu dönemde de çiftçilerimize de daha iyi bir hizmet vermek için elimden geldiğince hizmet etmeye devam edeceğim. Bu gün yeniden beni bu göreve layık gören değerli çiftçi kardeşlerimin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 
Ayrıca, ziraat odaları birliği genel başkanımız sayın Şemsi Bayraktar Bey beni arayarak tebrik etti. Kendisine de teşekkür ediyorum'.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
 

HABERE YORUM KAT