1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bismil Belediyespor sahipsiz
Bismil Belediyespor sahipsiz

Bismil Belediyespor sahipsiz

DİYARBAKIR- Bir zamanlar 3. Lig'de mücadele eden ve 2 sezon önce BAL'da şampiyonluk mücadelesi veren Bismil Belediyespor sahipsiz.

A+A-
Amatör liglerin başlamasına az bir süre kala yönetimi olmayan kulübün taraftarları takıma sahip çıkmayan belediye yönetimi ve ilçedeki diğer yetkililere tepkili. 
 
Diyarbakır Süper Amatör Futbol Ligi'nde yer alan Bismil Belediyespor'un kaderine terk edilmesi nüfusu bir çok ilden fazla olan ilçede taraftarları ve sporseverleri üzüyor. 4 Ekim'de başlayacak yeni sezon öncesinde diğer takımlar çalışmalarını sürdürürken, geçmişinde 3. Lig ve BAL deneyimi olan Bismilspor'un lige katılamama tehlikesi yaşaması taraftarları kahrediyor. Taraftarlar, bu yüzden takıma sahip çıkmamakla eleştirdikleri belediyeye ve ilçedeki diğer yetkililere tepkili.
 
Belediye Başkanı Cemile Eminoğlu ve belediye yönetiminin kulübe sahip çıkmasını isteyen Bismil Belediyespor taraftar grubu Ova Aslanları, açıklama yaparak tepkilerini dile getirdi. Ova Aslanlar açıklamasında, “Grubumuzdaki takımlar kadrolarını kurarak idmanlara başladı. Bizde ise adeta tık yok. Yeni yönetimi bekliyoruz, o da her halde lig başladığında oluşacak. Görünen köy kılavuz istemez. Ne A takım için ne de alt yapı ve genç kategorilerinde hiçbir çalışma yok. Belediye başkanı ile defalarca görüşmemize rağmen hiçbir adım atmadı. Bu kaosun bir an önce son bulmasını istiyoruz” dedi.
 
(HA-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT