1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Bisiklet satışları son 3 yılda yüzde 400 arttı
Bisiklet satışları son 3 yılda yüzde 400 arttı

Bisiklet satışları son 3 yılda yüzde 400 arttı

Bisiklet satışları son 3 yıl içerisinde yüzde 400 arttı. Bisiklet satışlarının en çok yapıldığı dönemler olarak da, karne dönemi ile yaz ayları öne çıktı.

A+A-
Hepsiburada.com’un yaptığı analize göre, Türkiye genelinde büyük bir gelişim gösteren bisiklet sektörünün iş hacmi, özellikle karne dönemleri ve yaz aylarında büyük bir artış gösteriyor. Türkiye’nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com’un bisiklet kategorisi de sektörün gelişimiyle eşzamanlı olarak, 2012 yılından bu yana yüzde 400 oranında çarpıcı bir büyüme gösterdi.
 
Hepsiburada.com’un açıkladığı bisiklet kategorisi verilerine göre havaların bisiklet kullanımına daha uygun hale geldiği Mart ayıyla birlikte artış gösteren bisiklet ve bisiklet aksesuarları alımları, Haziran ayıyla birlikte en yüksek noktasına ulaşıyor. Satışlarda daha çok dağ bisikleti tercih edilirken, ikinci sırada ise çocuk bisikleti yer aldı. Bu iki türü sırasıyla şehir-yol bisikletleri, folding (katlanabilir) bisikletler ve elektrikli bisikletler takip etti.
 
 
 
Verilere göre en çok tercih edilen bisiklet aksesuarları arasında ise kasklar, eldivenler, bisiklet fenerleri, kilitler, oto bisiklet taşıyıcı aparatları ve çocuk taşıyıcı aparatlar öne çıkıyor.
 
 
BİSİKLET ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
 
 
Son yıllarda sadece çocukların ve gençlerin değil yetişkinlerin de büyük ilgi gösterdiği bisiklet sektöründe, kullanıcıların bisiklet satın alırken şu hususlara dikkat etmesi gerekiyor:
Kullanıcıların ilk aşamada 3 kategoriye önem göstermesi öneriliyor. Kullanım amacına göre bisikletin çocuk veya yetişkin grubuna ait olduğuna karar verdikten sonra, kullanım alanına göre dağ, şehir veya yol bisikletlerine yönelmek gerekiyor. Sonrasında kullanıcının fiziksel profiline yani boy ve kilosuna göre jant, kadro boyu ve amortisör özelliklerine karar veriliyor. Birçok marka arasından müşteriler istedikleri özellikteki ürünleri bütçelerine göre seçebiliyor.
Etiketler :

HABERE YORUM KAT