1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Bırakın Diyarbakır biraz huzur bulsun'
'Bırakın Diyarbakır biraz huzur bulsun'

'Bırakın Diyarbakır biraz huzur bulsun'

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da son günlerde artan sokak olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, olayların Diyarbakır'a zarar verdiğini ve çözüm sürecini zehirlemeye yönelik olduğunu söyledi.

A+A-

Çeşitli açılış ve temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, kentte son dönemlerde yaşanan sokak eylemlerini gazetecilere değerlendirdi.

Olayların Diyarbakır'a zarar verdiğini söyleyen Bakan Eker, aynı şekilde çözüm sürecine de zarar verici girişimler olduğunu ifade etti. Bu eylemlerin amacının süreci zehirlemeye yönelik olduğunu aktaran Bakan Eker, “İnsanların iş yerlerini, huzuruna, yaşantısına gölge düşürecek, zarar verecek, bu şehir ile ilgili burada yaşanmaz duygusu oluşturacak her türlü gösteri kınıyoruz ve Diyarbakırlılar olarak buna karşı durmalıyız.

Çünkü bu olaylar Diyarbakır'a kalıcı olarak zarar veren gelişmelerdir. Güvenliğin sağlanması elbette gerekiyor. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir. Eğer biz bir tepki göstereceksek, bu tepkileri demokratik yollarla, kimseye zarar vermeden, başkasının canına kast etmeden, yakıp yıkmadan söylememiz lazım.

Bu olayları yapanlar karanlık bir zihniyet olduğunu görüyoruz. Bu olaylar Türkiye'ye zarar veriyor Diyarbakır'a daha çok zarar veriyor. Bırakın Diyarbakır biraz huzur bulsun. Herkesi meşruiyet dışına çıkmama çağrı yapmamız gerekiyor” dedi.

Bakan Eker, açıklamasının ardından partisinin Silvan İlçe Kongresi'ne katılmak üzere ilçeye hareket etti.


(ÜN-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT