1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bir zamanlar Diyar vardı Başımız sağolsun
Bir zamanlar Diyar vardı Başımız sağolsun

Bir zamanlar Diyar vardı Başımız sağolsun

Diyarbakırspor'un bugün yapılan kongresine çoğunluğu basın mensupları olan sadece 10-15 kişi katıldı.

A+A-

Spor Toto 3.Ligde mücadele eden Diyarbakırspor, için çanlar çalmaya devam ediyor. Ligde kalma umutlarını iyice bitiren Yeşil-Kırmızılı ekibe talip olan çıkmayınca Kongre süreci tamamlanmış oldu.

Geçen hafta yapılan ancak çoğunluk sağlanamaması nedeniyle yasal olarak bugüne ertelenen ve çoğunluk aranmaksızın yapılan genel kurula sadece 2 delege katılırken, divan heyeti oluşturulamadı.

Diyarbakır 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nce Diyarbakırspor'a ''kayyum'' olarak atanan Nurettin Uğur, 4 ay önce bu göreve getirildiğini, bu süre zarfında destek bulamadığı için zor şartlarda çalıştığını söyledi.

Geçmiş yıllardan kalan borçlar nedeniyle kulübün yaşadığı sıkıntının çok büyük olduğunu ifade eden Uğur, ''Geçen hafta kulüp binasında yapılan genel kurulda çoğunluk sağlanamamıştı. Bugünkü genel kurula ise sadece 2 delege geldi. Bu nedenle divan oluşmadığı için genel kurul yapılamadı. Yarın Diyarbakır 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne gidip, dosyaları teslim edeceğim. Büyük olasılıkla kulübün kapanması için dava açılacak. 45 yıllık geçmişe sahip Diyarbakırspor'un bu duruma düşmesi büyük üzüntü veriyor'' dedi.

Mahkeme tarafından kayyum olarak atanan Nurettin Uğur yönetimi, aldığı görevi Diyarbakır Sulh Hukuk Hakimliğine iade edecek. Bundan sonra mahkeme heyeti Dernek statüsünde olan kulüp için tasviye süreci başlatacak ve bu süreç sonunda kulübün kapatılmasını, varsa mal varlığının hazineye devrine karar vermesi olasılıklar dahilinde olduğu konuşuluyor.

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

45 yıl önce kentin ileri gelenlerin el birliği ile kurmuş olduğu, Güneydoğu'nun süper lige çıkan ilk kulüplerinden olan, ligde kazandığı başarılarla adını dünya futbol sayfalarına altın harflerle kazıyan ve rekorlarla ligleri alt üst eden koca çınar yıkılmış olacak.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT