1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bir tuğla da benden kampanyası
Bir tuğla da benden kampanyası

Bir tuğla da benden kampanyası

Diyarbakır'da Sur Belediyesi'nin "Sosyal Konut Projesi" kapsamında başlattığı "Bir Tuğla da Benden" kampanyasının tanıtımı yapıldı.

A+A-
Sur Belediyesi'nce ihtiyaç sahibi vatandaşların barınma sorununun çözümüne yönelik hazırlanan "Sosyal Konut Projesi" kapsamındaki "Bir Tuğla da Benden" kampanyasının tanıtımı yapıldı.
 
Diyarbakır Söz'ün haberine göre Diyarbakır'da bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Seyit Narin, proje kapsamında Diyarbakır-Silvan karayolundaki 91 bin 150 metrekarelik alanda 8 bloktan oluşan her biri 80 metrekare 88 daire yapılacağını söyledi.
 
Belediye olarak bütçelerinin bu projeyi tamamlamaya yetmediğini kaydeden Narin, vatandaşlardan kampanyaya destek beklediklerini belirtti.
 
KONUT YAPTIRILACAK
 
Narin, elektrik ihtiyaçları güneş enerjisinden karşılanacak konutların süresiz hiç kimseye tahsis edilmeyeceğini ve dönüşümlü kullanılacağını dile getirdi.
 
Belediye başkanı Narin, Suriye'nin Kobani (Ayn el Arap) kentinin yeniden inşasına ilişkin de "Diliyoruz ki, Avrupa ülkelerinden önce Türkiye oraya girer ve oradaki insanlara kardeşlik hizmetinde bulunur. Böyle bir durumdan mutluluk duyarız" diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT