1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bir hayat okulu: çocuk yaz kampı
Bir hayat okulu: çocuk yaz kampı

Bir hayat okulu: çocuk yaz kampı

Bu yıl 8'incisi düzenlenen Hazar Gölü Çocuk Yaz Kampı, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerinde öncü rol oynamaya devam ediyor. Gönüllerince eğlenen çocuklar aynı zamanda uzmanlar tarafından verilen eğitimlerle hayatın zorlu koşullarına da hazırlanı

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün organizasyonu ile Elazığ'ın Gezin İlçesi'ndeki Hazar Gölü kenarındaki Çocuk Yaz Kampı'nda çocuklar doğanın ve eğlencenin tadına varırken bir yandan da hayatın zorlu koşullarına da hazırlanıyorlar.

Çocuklara bu süreç içerisinde çevre atölyesi, demokrasi, poi, çocuk hakları, drama, sinema, hijyen ve üreme sağlığı, enerji kaynakları atölyelerinin yanı sıra İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından da yangına ilk müdahale konusunda bilinçlendirici eğitim veriliyor. İtfaiye Eğitim Amirleri Veysel Yiğit ve Mehmet Firik gözetiminde, çocukları gruplara ayırarak eğitim ve farkındalık yaratma etkinliklerini sürdüren itfaiye ekipleri, her gruba temel yangın bilgisi, söndürme yöntemleri, ihbar ve yangın güvenlik tedbirleri ile ilgili bilgiler veriyor. Bunun yanı sıra yazılı materyaller dağıtarak eğitimi pekiştiren itfaiye ekipleri şu ana kadar 665 çocuğa ulaşmış durumda.

 

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT