1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bir haftada iki kasa patlatıldı
Bir haftada iki kasa patlatıldı

Bir haftada iki kasa patlatıldı

Çermik İlçesinde bir hafta içerisinde iki iş yerine giren hırsızlar kasaları patlatarak içlerindeki yüklü miktarda ziynet eşyası ve para çaldılar.

A+A-

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde bir hafta içerisinde iki iş yerine giren hırsızlar kasaları patlatarak içlerindeki yüklü miktarda ziynet eşyası ve para çaldılar.
 
İddiaya göre ilçenin Çukur mahallesinde sabah işyerine gelen Hasan Akay, işyerinde bulunan kasanın patlatıldığını görerek durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Yapılan araştırmada iş yerine, binanın yan kapsını kırarak giren hırsızların, patlattıkları kasanın içerisinde bulunan yüklü miktarda ziynet eşyası (altın) ve paraları alıp kaçtılar.
              
 İşyeri sahibi Akay, gece geç saatlerde olayın meydana geldiğini, hırsız ya da hırsızların bir an önce yakalanmasını istediklerini belirterek, bir hafta içerisinde iki kasa patlatma olayının meydana gelmesinin düşündürücü olduğunu söyledi.
 
İlçede yine geçtiğimiz hafta Tepe Mahallesi Diyarbakır Caddesi üzerinde bulunan Mehmet Oruç’a ait iş yerine giren hırsız veya hırsızlar, iş yerinde bulunan çelik kasayı çıkarıp, Kalecik boğazı mevkiinde patlatarak içersinde bulunan döviz ve Türk Lirası cinsinden paraları alarak kayıplara karışmış, kasayı da Hamambaşı çayına atmışlardı.
 
Ev ve işyerleri kameralarından eşkâlleri belirlenen hırsızların yakalanması için güvenlik güçleri çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT