1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Bir gecede 2 arabası çalındı
Bir gecede 2 arabası çalındı

Bir gecede 2 arabası çalındı

Eskişehir'de yaşayan ve aynı gece hem kamyoneti ve hem de midibüsü park ettiği yerden çalınan Seyit Koyuncu, yaşadıklarının şokunu yaşıyor. Araçlarından şimdiye kadar bir iz bulunmadığını anlatan Koyuncu, bulan veya haber verenlere yüklü miktarda bir ikra

A+A-

Elektrik ve elektronik mühendisi olan Seyit Koyuncu, iki aracından tam bir aydır haber alamıyor. Gece saat 23:00 sıralarında araçlarını kontrol ederek uyuyan Koyuncu, sabah namazından döndüğünde hiç ummadığı bir manzara ile karşılaştı.

Evinin arka sokağında bulunan ve bir ay önce inşaatı yeni bitmiş halde olan binanın önüne araçlarını park eden talihsiz adam, yaklaşık 40 bin liralık zarara uğradı. Gerekli mercilere müracaatını yaptığını söyleyen Koyuncu, "Bir ay geçmesine rağmen maalesef araçlardan bir haber alamadık. Midibüsü 6 ay önce almıştım. Elimde fotoğrafları var, ama kamyoneti alalı 3 ay olmuştu onun resimleri yok. Burayı gören bir kamera da yok. Kimlerin alıp götürdüğünü bilemiyorum. Araçların bazı eksiklikleri vardı, onları tamamlattım. Bir akrabam araçlarla meyve ve sebze satmak istiyordu. Ortaklık yapacaktık, ama olmadı" dedi.
 

"BULANLARA YÜKLÜ BİR İKRAMİYE VERECEĞİM"


Kamyonetin çift kabinli olduğunu söyleyen Koyuncu, araçları gören vatandaşlardan da yardım istiyor. Midibüs içerisinde sadece bir üçlü koltuk haricinde diğer koltukları çıkarttığını anlatan Koyuncu, "Meyve sebze koymak için diğer koltukları çıkartmıştık. Araçların tüm bakımlarını da yaptırdım. Döşemesinden pasta cilasına kadar her şeyini tam yaptırmıştım. Sokaktan başka araç da kaybolmadı. Sadece benim araçlar yok. Bu sokaklarda araba lastiğini bıçaklama olayları yaşandı, ama araba götürme olayı yoktu. Polisler inceledi etrafı ama iz yok ki. İzler de araçlarla beraber gitti. Bulan ve haber verenlere yüklü bir ikramiye vereceğim. Bu olay benim yaşantımı da çok etkiledi.

Çünkü ben bu araçlara 40 bin lira bağlamıştım. Benim için çok büyük bir para. Bu yüzden halen çalışıyorum. 66 yaşındayım ama bu araçların bankalara olan borçlarını kapatmam gerekiyor. Midibüse 17 bin lira teklif gelmişti. Keşke verseydim diyorum. Hatta keşke daha aşağı fiyata verseydim diyorum. En azından bu kadar zorlanmazdım midibüsü satınca. Kamyonet'in plakası 11 UA 462 ve 1994 model, midibüs ise 1997 model 14 BV 955 plakalı. Kamyonet BMC Levend, midibüs Ford Transit marka" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler