1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bir damla bin umut kan bağışı kampanyası
Bir damla bin umut kan bağışı kampanyası

Bir damla bin umut kan bağışı kampanyası

DİYARBAKIR- Beşir Derneği ve Türk Kızılay Derneği işbirliğiyle düzenlenen 'Bir damla bin umut' kan bağışı kampanyası 3-4 Mayıs tarihlerinde Diyarbakır'da tarihi Ulu Cami önünde başladı.

A+A-

Ulusal ve uluslararası sosyal yardımlaşma alanında kamu yararına çalışan ve bu doğrultuda faaliyet yürüten Beşir Derneği ve Türk Kızılay Derneği kan bağışında örnek bir işbirliğine imza attı. Bu birliktelikle 2013 yılında Türkiye'de 36 bin ünite kan bağışı toplanan 'Bir damla bin umut' kan bağışı kampanyası 2014 yılında da devam ediyor. Kampanya ile toplumda kan bağışına olan ilginin arttırılması hedefleniyor.

Beşir Derneği Diyarbakır Temsilciliği Bağış Koordinasyon Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. İbrahim Dolak, yaptığı açıklamada, bu yıl başlatılan kampanyada hedeflerinin 100 bin ünite kan bağışı toplamak olduğunu söyledi. Türkiye'de 250 ayrı noktada gerçekleşecek olan kampanyanın geçen yıl olduğu gibi yine bir rekora imza atmasını beklediklerini belirtti.

Kampanyada ayrıca www.kankardesim.org sitesinden acil kan ihtiyacı olan herkesin yararlanabileceğini de sözlerine ekleyen Dolak, sitenin üyelik sistemiyle bağışçı ve ihtiyaç sahiplerini buluşturduğunu söyledi. Dolak ayrıca sitede kan bağışıyla ilgili merak edilen tüm sorulara da yanıt bulunabileceğine dikkat çekti.

(SA-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT