1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bir daha asla sergisi Diyarbakır'da
Bir daha asla sergisi Diyarbakır'da

Bir daha asla sergisi Diyarbakır'da

Açık Toplum Vakfı ve Anadolu Kültür'ün ortak projesi olan “Bir Daha Asla!: Geçmişle Yüzleşme ve Özür” adlı sergi, 4-29 Haziran tarihleri arasında Sümerpark Amed Sanat Galerisi'nde açılacak.

A+A-
24 Ekim -15 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul'da DEPO'da açılan ve yoğun ilgiyle izlenen “Bir Daha Asla!: Geçmişle Yüzleşme ve Özür” adlı sergisi, Mayıs ayında Anadolu turnesine İzmir'den başladı.  
 
Açık Toplum Vakfı ve Anadolu Kültür'ün ortak projesi olan ve 4 -29 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır'da Sümerpark Amed Sanat Galerisi'nde açılacak sergi daha sonra Ankara ve Samsun'da izleyiciyle buluşacak. Açılışa, Açık Toplum Vakfı Onursal Başkanı ve İnsan Hakları İzleme Örgütü kurucularından Aryeh Neier de katılacak ve bir konuşma yapacak.
 
“Bir Daha Asla!: Geçmişle Yüzleşme ve Özür” sergisi, geçmişle yüzleşme deneyimlerini ve özür dileme eylemini, toplumların ortak demokrasi kültürünü oluşturma mücadelesi bağlamında ilişkisel olarak ele almaya çalışıyor.
 
Sergi, sekiz vakaya yakından bakarak geçmişte yaşanan hak ihlalleri, katliamlar, soykırım ve insanlık suçlarıyla devletlerin nasıl yüzleştikleri, hangi süreçlerden geçtikleri, nasıl özür diledikleri ve dilenen özrün anlamı üzerine düşünmeye çalışıyor.

HABERE YORUM KAT