1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bir çocuk yaralandı
Bir çocuk yaralandı

Bir çocuk yaralandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani ilçesinde çıkan olaylarda M.S. adlı çocuk yaralandı.

A+A-

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alınan M.S.'nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde bir grup genç tarafından IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını protesto etmek amacıyla eylem düzenlendi. Ateş yakarak, sloganlar atan gruba, polis müdahale etti. Bunun üzerine grup ile polis arasında çatışma çıktı.

Çatışma sırasında M.S. (15) adlı bir çocuk yaralandı. Önce Hani Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı çocuk, burada yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Durumunun ağır olduğu öğrenilen M.S.'nin, iki gözünü de kaybettiği bildirildi.

Öte yandan olaylarda bir polis memurunun da yaralandığı ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.Bu arada, polis, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

- DİYARBAKIR VALİLİĞİ KOBANİ EYLEMLERİNDE YARALANAN ÇOCUKLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde Kobani eylemleri sırasında bir kişinin yaralanması olayıyla ilgili Valilik açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada şöyle denildi.

“ Hani ilçesinde bugün saat 19.00 sıralarında Ayn-el Arap bölgesindeki çatışmaları protesto etmek bahanesiyle yasa dışı eylem düzenleyen yaklaşık 50 kişilik gruba, yapılan uyarılara rağmen dağılmaması üzerine, güvenlik güçlerimizce müdahalede bulunulmuştur.

Müdahale sırasında, eylemci grup içerisinde bulunan M.S. isimli şahıs (15), elinde bulunan el yapımı patlayıcının patlaması sonucu başından ağır yaralanmış olup, yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Yasa dışı eyleme müdahalede bulunan güvenlik güçlerimizden bir personelimiz ise, eylemcilerin attığı taşlardan birisinin kafasına gelmesi sonucu yaralanmış olup durumu iyidir."


(MP-AKK-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT