1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bir Çocuğun Gözlerinde Mutluluğu Görme Projesi
Bir Çocuğun Gözlerinde Mutluluğu Görme Projesi

Bir Çocuğun Gözlerinde Mutluluğu Görme Projesi

Silvan Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2.sınıf öğrencileri Silvan'a göç ile gelen çocuklara öğretim görevlisi Hatice Karakoyun koordinatörlüğünde drama gösterisi yaptı.

A+A-
''Bir Çocuğun Gözlerinde Mutluluğu Görme Projesi'' kapsamında Silvan M.Y.O. öğrencileri, çocuk animatörlüğü dersi çerçevesinde, Irak'ın Şengal kasabasından savaş mağduru olarak gelen çocuklar için drama gösterisi yaptı.
 
Savaşlarda en çok kadınların ve çocukların mağdur olduğunu söyleyen Öğretim Görevlisi Hatice Karakoyun, “çocuklar ancak oyun yoluyla savaşın olumsuz etkilerinden kurtulabilirler. Yani oyun yoluyla yaşadıkları travmaları daha çabuk atlatabilirler. Çocuklarımızın gözlerinin mutlulukla bakabilmesi için öğrencilerimizle birlikte drama gösterileri hazırladık” dedi.
 
Altı farklı oyun ile başta Silvan, Bismil, Diyarbakır ve Batman olmak üzere savaş mağduru tüm çocuklara ulaşmaya devam edeceklerini belirten Karakoyun, bu çalışmada kendilerine gösteri salonunu temin eden Silvan Belediyesine ve emek veren bütün öğrencilerine teşekkür etti.
 
Kaynak: Diyarinsesi.org/ Abuzer Ada

HABERE YORUM KAT