1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Bir ayda 177 can
Bir ayda 177 can

Bir ayda 177 can

İSİG tarafından hazırlanan Eylül ayı iş cinayeti raporuna göre, Eylül ayında en az 17’si kadın, 9’u çocuk olmak üzere 177 işçi yaşamını yitirdi, 2015 yılının ilk dokuz ayında iş cinayetlerinde yaşamlarını yitiren işçilerin sayısı en az bin 317’ye yükseldi

A+A-

 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG), emek-meslek örgütlerinden alınan bilgiler ve işçi yakınlarının bildirimleri ile oluşturduğu Eylül ayı iş cinayetleri raporunu açıkladı.


En az 17’si kadın


Rapora göre, Eylül ayında en az 17’si kadın, 9’u çocuk olmak üzere 177 işçi yaşamını yitirdi, 2015 yılının ilk dokuz ayında iş cinayetlerinde yaşamlarını yitiren işçilerin sayısı en az bin 317’ye yükseldi. Rapora göre, iş cinayetleri güvencesiz çalışmanın hakim olduğu işkollarında yoğunlaştı. Mevsimlik işçi cinayetlerinin sıkça yaşandığı Türkiye’de, Eylül ayında en çok tarım ve orman işkolunda işçiler hayatlarını kaybetti.


En çok trafik kazaları


Eylül ayında hayatını kaybeden 177 işçiden 49’u tarım işkolunda, 40’ı ise inşaat ve yol işkolunda yaşamını yitirdi. Yine rapora göre işçiler en çok trafik/servis kazaları, ezilme/göçük, düşme ve elektrik çarpmasından dolayı hayatlarını kaybetti.
 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler