1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bir arpa boyu yol kat edilmemiş
Bir arpa boyu yol kat edilmemiş

Bir arpa boyu yol kat edilmemiş

Diyarbakırspor'u en iyi analiz edenlerden biri olan spor yazarı usta kalem Selim Kaya son hafta oynanan Gölcükspor maçı sonrası ele aldığı köşe yazısında "Bir arpa boyu yol kat edilmemiş" diye yazdı.

A+A-
Bir arpa boyu yol kat edilmemiş
 
 
Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Yeni Diyarbakırspor'da ara transferde gönderilenler ve gelenlere rağmen bildik sorunlar devam ediyor. Adamlar değişmiş, ama sorun olduğu gibi duruyor. Bir arpa boy yol kat edilmiş değil.
 
 
Gol atamıyoruz
 
Geçen seneki Diyarbakırspor Play Off'u bir golcüsü olmadığı için kaybetti. Bu Diyarbakırspor bu sezon da yeni bir ekip kurdu, ne var ki, forvet hattına bir oyuncu almayı kimse akıl edemedi. Sezon başında gelenler devre arasında yeniden gitti, yani her şey sil baştan… Oysa geçen Pazar günkü Gölcük maçında gördük ki, bu takıma yine bir golcü alınmamış. Şimdi birileri çıkıp 'golcümüz bu adamdır' diye bana bir veya 2 isim gösterebilir. Ama ben 90 dakika içerisinde sahada golcü falan görmedim. Çok da aradım hani, 'bu adam nerde' diye… Ama yok!
 
 
Basit işi zorlaştırıyoruz
 
Hal bu ki iş çok basit, geçen seneki kadro çok, çok iyiydi. Ligin en az gol yiyen takımlarından, ancak en az gol atan takımlarından biriydik. Bu nedenle kadroyu bozmadan bu takıma 3 veya 4 tane forvet alınsa yeterli olacaktı. Hem böylece forvetler arsında bir rekabet söz konusu olacaktı. Bu sezon için gelen ve gidenlere bakıyorum. Bir kere gelenlerin hiç biri gidenlerden daha iyi değil. Bu acı bir gerçek, yani onca para yine boşa harcanmış. Ben bunu şöyle bir olaya benzetiyorum. Adamın sol kulağı kaşınıyor. Sol eliyle kaşıyacağına, kendini zorlayarak sol elini başının üstünden geçirerek sağ kulağı kaşımaya benziyor. Yani çok basit bir işi zorlaştırıyoruz.
 
 
Fevzi İlhanlı kendine de taraftara da yazık ediyor
 
Yahu bu kulübün sahibi Fevzi İlhanlı kendine de mi acımıyor. Bu takımda her sene 30 dolayında futbolcu transfer ediliyor. Her sene 5 veya 6 teknik heyet değişiyor. Bunlara yönetici olarak takımın başına gönderilen temsilcileri ilave etmiyorum. Sayın İlhanlı, kıymetli ağabeyciğim, hemşerim, bu paralara yazık. Sen bu paraları sokakta mı topluyorsun ki ha bire dağıtıyorsun. İşi niye bu kadar zora sokuyorsun ki, bu sezon da takımın iyiydi, takımın yine gol yemiyordu, tek sorun forvet hattında iti. Bakıyorum forvet dışında her şeyi almışsınız. Hem kendine hem de bu takımı seven insanlara yazık ediyorsun.
 
 
Aldığınız parayı hak edin
 
Gelelim Gölcükspor maçına. Öncelikle maçı yöneten Hakem Ali Adıgüzel'in art niyetli bir insan olduğuna inanıyorum. 2 futbolcumuzu yok yere oyundan atarak skora etki etti. Ama ben bunu da es geçeceğim. İyi bir takım olacaksın ve art niyetli Diyarbakır'a gelen bu tür hakemleri de rakibinle beraber yeneceksin.  Gölcük maçında ilk golü atan Tunç Murat'a bakıyorum, golden sonra aynı pozisyona benzer b ir şekilde kaleciyle baş başa kalıyor. Koskocaman kale boş o top dışarı atılır mı? Bir maçta kaç defa kaleyi boş göreceksin kardeşim. Kaleci zaten kaleyi bırakmış, uzak kale direğinin dibine göndersene topu. Hele Gökhan Aydaş'ın yarım metreden boş kaleye gol atacağına ayağını yere vurması akıl karı değil. Biraz da aldığınız parayı hak edin. Onca insanı üzmeye ne hakkınız var, aklınızı başınıza alın ve bir an önce bu takıma faydalı olmaya bakın.
 
Skorda taktik faktörü de etkili oldu
 
Bir sözüm de teknik direktör Mustafa hocaya. Takımın 1- 0 önde ve 2 oyuncu oyundan atılmış. Senin futbolcuların hala rakip kalede gol arıyor. Gol aramalarına bir şey demiyorum. Adamlar gidiyor da geri gelmiyor. Hocam 90. dakikada 1-0 önde girdin. Hakem 4 dakika uzatma vermiş ve takımın 9 kişi. O dakikadan sonra yapman gereken tek şey, kalan 9 oyuncunu savunmaya çekmek ve zamana oynamaktı. İnan o 4 dakika boyunca ne zaman oyuna müdahale edeceksin diye gözüm hep üzerindeydi. Ama bir şey yapmadın. Tabii sana kızmıyorum. Aslında bütün kızgınlığım Fevzi beye…
 
Selim KAYA (Diyarbakır Özgür Haber Gazetesi)

HABERE YORUM KAT