1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Binlerce kişi spor hizmeti aldı
Binlerce kişi spor hizmeti aldı

Binlerce kişi spor hizmeti aldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Herkese spor' misyonu kapsamında binlerce kişiye spor hizmeti veriyor.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Ortak Yaşam Alanında bulunan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Spor Müdürlüğü'nde 6 yılda 16 yaş ve üstü 10 bine yakın kişi spor hizmeti aldı.

Spor merkezinde uzman hocalar eşliğinde yapılan sportif ve sosyal faaliyetlerle vatandaşların ruhsal, fiziksel gelişimlerine, sosyal gelişimlerine katkı sunuyor.

Spor Müdürlüğü uzman eğitmenler eşliğinde fitness, plates, aerobik branşlarında hizmet veriyor. Kadın ve erkek hocalar nezaretinde yürütülen sporlarda vatandaşlar özellikle kilo sorunları, kas güçsüzlükleri gibi problemleri olanlar ile vücut çalışmak isteyen ve sağlıklı yaşamak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

HER YIL YÜZDE YÜZ ARTIYOR

Spor Eğitmeni Ramazan Akmeşe, 6'ıncı yılındaki spor merkezinin her geçen gün verdiği hizmet sayasını arttırdığını belirterek, "Geçtiğimiz yıl bin 700'den fazla kişi spor merkezimizde hizmet aldı. Bu yıl yine 3 bin 242 vatandaş spor hizmeti aldı ve çalışmalarımız halen devam ediyor. Özellikle yaz aylarında sıcaklarında büyük etkisi ile katılımlar biraz azalabiliyor ancak genel manada hep dolu doluyuz. Katılımcıların yüzde 60'ı erkek, yüzde 40'ı da bayan şeklindedir" dedi.

KADIN, ERKEKLERE AYRI HOCA VE PROGRAM

Spor merkezinde 16 yaş üstü erkek, kadın ve engellilere hizmet verdiklerini belirten Akmeşe, "Günün belirli saatleri programlar dâhilinde kadın ve erkeklere göre ayarlanıyor. Ben ve yine benim gibi spor eğitmeni olan bayan arkadaşımız ile birlikte erkek ve bayanlara hizmet veriyoruz. Kadın ve erkeklere ayrı ayrı saatlerde ikişer grup olmak üzere iki farklı program dahilinde spor hizmeti veriyoruz. Engellilere yönelik ihtiyaç durumunda sürekli olarak hazır vaziyette hizmet verebilme imkanımız var. Her türlü sportif talebe de cevap alınabilir" diye konuştu.

HER TÜRLÜ SPOR ALETİ MEVCUT

Spor merkezinde bir çok spor aletinin bulunduğunu kaydeden Spor Eğitmeni Ramazan Akmeşe, "Merkezimizde koşu bantları, sıkılaştırıcı aletler, ağırlık aletleri, bisikletler, plates malzemeleri ve ihtiyaç duyulabilecek her türlü spor malzemesi mevcuttur" şeklinde konuştu.

DÖRT MEVSİM SPOR

Akmeşe, vatandaşa verilen spor hizmetlerinin yanı sıra Voleybol, Basketbol, Tekvando ve Atletizm sporcularının spor merkezinden faydalandığını dile getirdi. Spor Müdürlüğü olarak yılın 12 ayı dört mevsim spor hizmeti verdiklerini kaydeden Akmeşe, yaz spor okullarında ayrıca Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa tenisi, Kort tenisi ve tekvando branşlarında da hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT