1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bingöllü öğrenciler, Diyarbakır'da
Bingöllü öğrenciler, Diyarbakır'da

Bingöllü öğrenciler, Diyarbakır'da

Bingöl'den 40 öğrenci, Spor Genel Müdürlüğü'nün 'Seyyah Bizim İller Projesi' kapsamında Diyarbakır'daki tarihi ve turistik mekanları gezdi.

A+A-

Spor Genel Müdürlüğünün faaliyet programında yer alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen 'Seyyah Bizim İller Projesi' kapsamında Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Diyarbakır'daki gezi programına katılan 40 öğrenci, Diyarbakır'daki Ulucami, Hasanpaşa Hanı, 4 Ayaklı Minare, Marpetrus Keldani Kilisesi, On Gözlü Köprü gibi tarihi ve turistik yerleri dolaştı.

Proje hakkında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, bu tür gezileri önümüzdeki dönemlerde de sürdüreceklerini belirterek “'Seyyah Bizim İller Projesi kapsamında düzenlediğimiz bu gezilerle; ilk defa il dışına çıkacak maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin tarihi ve turistik yerleri görmelerini sağlamak. Birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını, deneyim kazanmalarını, farklı kültürlerle buluşmalarını ve ülkemizin sahip olduğu zengin kültürel mirasın paylaşılmasını amaçlıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT