1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bingöl ve Yüksektepe ailelerinin mutlu günü
Bingöl ve Yüksektepe ailelerinin mutlu günü

Bingöl ve Yüksektepe ailelerinin mutlu günü

Diyarbakır’ın ve bölgemizin tanınmış sevilen simalarından Aras Kargo Seyrantepe Şube Müdürü Misbah Bingöl’ün Kardeşi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma hastanesi Gece amiri olan Serdar Bingöl ve Diyarbakırın Tanınmış ailelerinden Yüksektepe Aile

A+A-

Kaplan Düğün Salonu’nda yapılan dillere destan bir düğün töreniyle hayatlarını birleştiren Demirtaş ve Yalçın aileleri, bu mutlu günlerinde, Akrabaları ve sevenleri ve Arkadaşları, genç çifti yalnız bırakmadı. Damat ve Gelin salona gelince düğüne gelen akrabaları ve yakınları onlarca dakika büyük alkış aldılar.

Düğüne Diyarbakır Selahaddin Eyübü Devlet Hastanesi ve Diyarbakır Gaziyaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi doktorları personelleri ve Diyarbakırspor eski Başkanı Çetin Sümer ,Sağlık Bakanlığı Müşteşar yardımcısı Orhan Çetinkaya yanı sıra çok sayıda sivil toplum örgütleri , Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) Başkan ve yöneticileri, Başkanları, muhtelif siyasi partilere mensup yöneticiler daire müdürleri ,gazeteciler doktorlar.iş adamları dernek başkanları proflar katıldı.Düğüne çok sayıda çelenk ve masa çiçekleri gözden kaçmadı, 

Gecede, renkli anlar yaşandı.Diyarbakır’ın siyaset, sanat, spor ve iş çevrelerinin tanınmış simalarını bir araya getiren düğün törenine, yaklaşık binüçyüz kişiden fazla  katılan oldu. Dolar yağmurunun yaşandığı gecede Gelin Damat sahneye davet edilerek doyasıya eğlendilerAdeta masalları aratmayacak bir düğün töreniyle hayatlarını birleştiren genç çiftin mutlulukları gözlerinden okunurken, damadın ağabeyi Aras Kargo Seyrantepe Şube Müdürü Misbah Bingöl  ile gelinin ağabeyi M.Emin Yüksektepe Düğüne gelen misafirlerini kapıda karşılayıp, yerlerine kadar eşlik ettiler. Düğün sonrası ise konuklarını yine beraberce kapıya kadar uğurlayan dünürler, örnek bir ev sahipliği örneği sergilediler.

1300 kişi kapasiteli düğün salonu tamamen dolmak bir yana dışarı taşarken, düğüne katılan mahalli sanatçılar , söyledikleri birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe parçalarla, düğüne renk kattılar.Gelin damat sahneye davet edilirken dolar yağmuruna tutuldular.Hiçbir masraftan kaçınılmayan ve davetlilerin rahatı için en ufak ayrıntının bile düşünüldüğü düğün töreni sonrası, davetliler, genç çifti tebrik ederek, salondan ayrıldılar.Rüya gibi geçen Düğün töreni sonrası mutluluğu gözlerinden okunan Diyarbakırda sevilen damadın ağabeyi Aras Kargo Seyrantepe Şube Müdürü Misbah Bingöl duygularını şöyle dile getirdi:

Değerli misafirlerimiz yakınlarımız büyüklerimiz Türkiye’nin çeşitli illerinden kilometrelerce yol gelerek bu güzel çok sevdiğim kıymetli  kardeşim Serdar  ve Kıymetli gelinim Şükran’in mutlu gününde yani düğününde bizleri onurlandırdığından dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Allah razı olsun, çok sağ olun bu sevinç hepimizin sevincidir. Allahın izniyle ömür boyu sürer aynı zamanda gecemize Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen misafirlerimiz Düğünümüze renk kattılar. Allah razı olsun ve sonsuz teşekkür ediyorum Allah hepinizden razı olsun saygılarımı sunarım.darısı genç bekarlarımızın başına Allah mesut bahtiyar etsin.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler