1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Binali Yıldırım’ın Genel Başkanlığı Diyarbakır için umut ışığı oldu'
'Binali Yıldırım’ın Genel Başkanlığı Diyarbakır için umut ışığı oldu'

'Binali Yıldırım’ın Genel Başkanlığı Diyarbakır için umut ışığı oldu'

AK Parti'nin 22 Mayıs'ta yapılan 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Genel Başkanlık koltuğuna Binali Yıldırım’ın oturması ülkede olduğu kadar Diyarbakır’da da sevinçle karşılandı.

A+A-

Binali Yıldırım’ın Genel Başkan adaylığının açıklanır açıklanmaz Diyarbakır’ı ziyaret etmesi de Diyarbakır’daki STK’lar ve İşadamları tarafından umutla karşılandı.  
 
Diyarbakır Kutu Ambalaj Fabrikası, Sur Özergin İnşaat Firmaları, Dicle Kolonyaları Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Süleyman Ergin AK Parti Genel Başkanlık koltuğuna oturan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’ı ziyaretini değerlendirerek, Yıldırım’ın ziyaretinin Diyarbakır için bir umut ışığı olduğunu söyledi. Diyarbakır’ın son aylarda acılar yaşadığını ve bu acılara AK Parti Genel Başkan Koltuğuna oturan Binali Yıldırım’ın çare olacağını belirten Diyarbakır Kutu Ambalaj Fabrikası, Sur Özergin İnşaat Firmaları, Dicle Kolonyaları Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Süleyman Ergin, “Sayın Binali Yıldırım’ın Genel Başkanlığı ve Başbakanlığı hayırlı olsun. Kendisi pırlanta gibi bir siyasetçimizdir.  
 
O koltuğa layık bir insandır. Değerli Genel Başkanımızın başkanlığının açıklanır açıklanmaz Diyarbakır’ı ziyaret etmeside Diyarbakır’a verdiği ayrı bir değerdir. Biz inanıyoruz ki değerli Genel Başkanımız ve Başbakanımız olan Binali Yıldırım Beyin Diyarbakır için umut ışığı olacağını biliyoruz. Kendisine Genel Başkanlık ve Başbakanlık süresince başarılar diliyoruz ve yanında olacağımızı söylemek istiyoruz” dedi. Ergin, “Biz Diyarbakırlı AK Parti'liler olarak bu kente elimizden gelen her türlü şeyi yaptık. Diyarbakır için çabalarken bizim çok önemli bir ağabeyimiz, bakanımız vardı. Allah bugün bize öyle güzel bir şey kısmet etti ki bundan sonra Türkiye'nin Başbakanı olarak, bu güzel coğrafyada ülkemize hizmet edecek. Kendisini canı gönülden tebrik ediyoruz” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT