1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Binalara estetik!
Binalara estetik!

Binalara estetik!

Bağlar Belediyesi, 'Kentte Estetik Bir Görünüm Kazandırma Projesi' kapsamında ilçe sınırları içinde bulunan bina ve yapıların yıpranan görünümlerini değiştiriyor. Belediyenin ihale yoluyla işi verdiği firma önce dış cephe kaplama yaparken,daha sonra boyam

A+A-

Diyarbakır'ın estetik görüntü olarak yıpranmış ve olumsuz bir görünüm kazanan yapıların bulunduğu merkez ilçesi Bağlar'da bugünlerde hummalı bir çalışma var.

Bağlar Belediyesi ve bir inşaat firmasının işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında ilçenin büyük bir bölümünde yapılan çalışmalarla binaların görünümü değiştiriliyor. Daha önce sıvaları yapılan yapılarda bu kez dış cephe kaplama çalışmaları yapılıyor. Tüm masraflarının belediye tarafından karşılandığı binalarda daha sonra boyama çalışmalarının yapılacağı kaydedildi.

PROJE 6 AY DEVAM EDECEK

6 ay devam edecek proje kapsamında eskimiş yapıların görüntüsü değiştirilerek Bağlar'a yeni bir kent vizyonu kazandırılması amaçlanıyor. Belediye görevlileri, amaçlarının Bağlar'a çağdaş bir görüntü kazandırmak ve imkanı olmayan vatandaşlara destek olmak olduğunu dile getirdiler.

Bağlar Belediyesi, proje kapsamında önceki yıllarda da ilçe sınırları içinde bulunan kamu binaları da dahil yapılarda bakım,onarım ve görüntü yenileme çalışmalarında bulunmuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT