1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bina görevlilerine iftar yemeği
Bina görevlilerine iftar yemeği

Bina görevlilerine iftar yemeği

Kayapınar Belediyesi ilçe sınırları içinde bulunun binalarda görev yapan bina görevlileri ve ailelerine iftar yemeği verdi.

A+A-
Ava Düğün salonunda verilen iftar yemeğine bini aşkın kişi katıldı. Kayapınar Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayı dolaysıyla bina görevlileri ve ailelerine iftar yemeği verdi.
 
Ava Düğün salonunda verilen iftar yemeğine Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları Mehmet Ali Aydın, Fatma Arşimet, BDP İlçe yöneticileri, meclis üyeleri, bina görevlileri ve aileleri katıldı.
İftar öncesi konuşan belediye eş başkanları, Rojava'da yaşananlara dikkat çekerek halka daha çok sahiplenme çağrısında bulundular. Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Ali Aydın,”  Zor şartlarda çalışan sizlerle bir arada olmak bizin için büyük bir onurdur. Ekmeğinizi alın teri dökerek ve çalışarak kazanıyorsunuz. Öncelikle Ramazan ayınızı kutlar, barış ve özgürlüklere vesile olmasını diliyorum. Kürt halkı büyük zorluklar ve acılar yaşadı.
 
Tüm bunlara rağmen güzel ve onurlu günler yakındır. Rojava'da halkımızın kazanımlarına yönelik saldırılar artı. Oradaki halkımıza destek olmak için başlatılan kampanya tüm halkımızın daha çok destek vermesi çağrısında bulunuyoruz. Bu anlamıyla bina görevli arkadaşlarımızdan çevrelerine bilgilendirme konusunda katkı sunmalarını bekliyoruz “ dedi.
 
Eş Başkan Fatma Arşimet ise yaptığı konuşmada, Soframızı sizlerle paylaşmak, bir araya gelmek ve sorunlarınızı dinlemek için düzenlediğimiz iftar yemeğine geldiğiniz için öncelikle teşekkür ediyoruz. Tüm halkımızı Rojava'daki devrimi sahiplenmesi çağrısında bulunuyoruz. Ramazan ayında sivillere yönelik katliam yapan çetelere karşı tüm insanlığın tavır alması gerek “ çağrısında bulundu.
 
 

HABERE YORUM KAT