1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bina görevlilerine doğalgaz kursu
Bina görevlilerine doğalgaz kursu

Bina görevlilerine doğalgaz kursu

Kayapınar Belediyesi bina görevlilerine yönelik sertifikalı kalorifer ve doğalgaz ateşçiliği kursu verecek. Konu hakkında açıklama yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kardaş, kursla güvenli doğalgaz kullanımı konusunda önemli bir kurs olduğunu beli

A+A-

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ilçede görev yapan bina görevlilerine yönelik sertifikalı kalorifer ve doğalgaz ateşçiliği kursu verecek. Kurs başvuruları başlarken, kurslar Kayapınar Belediyesi Ali Erel Eğitim Destek Evi'nde verilecek. Mart ayında başlayacak kursla ilgili bilgi veren Konu hakkında açıklama yapan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kardaş, Diyarbakır'da doğalgaz kullanımının en fazla olduğu bölge olduklarına dikkat çekerek,bu nedenle bu kursu önemsediklerini söyledi.

'BİNA YÖNETİCİLERİ MUTLAKA KATILMALI'

Bina yöneticilerini uyaran Kardaş,“ Belediye olarak özellikle bu işle uğraşan bina görevlilerine bu konuda eğitim verilmesi gerekliliği karşısında bu yönlü kurs verme kararı aldık. Verilecek kurslar ücretsiz ve bölgemizdeki tüm bina görevlilerine açıktır. 38 saat verilecek kurs sonrası başarılı olanlara sertifika verilecektir. Doğalgaz kullanımı konusunda yaşanacak sorunlar insan yaşamı açısında çok riskli. Bu anlamda verilecek kurs önemli bir çalışma. Tüm bina görevlilerini kursa bekliyoruz. Ayrıca bina yöneticilerinin bu konuda duyarlı olmaları ve bina görevlilerine yönlendirici olması gerek .” dedi.

HABERE YORUM KAT