1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bin nüfuslu mahallenin muhtarlık bürosu yok
Bin nüfuslu mahallenin muhtarlık bürosu yok

Bin nüfuslu mahallenin muhtarlık bürosu yok

Diyarbakır’da yaklaşık bin nüfusa sahip Güvercinlik Mahallesi’nde muhtarlık bürosunun olmamasına halk tepki gösteriyor.

A+A-

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesine bağlı yaklaşık bin nüfusa sahip Güvercinlik (Aynetî) Mahallesi’nde muhtarlık bürosu olmaması halkın tepkisini çekiyor.


30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde mahalle muhtarı seçilen Mahmut Adıgüzel, mahalle işlerini yürüteceği bir bürosunun olmamasından tepki gösterdi.


Muhtarlıktan alınması gereken belgeleri isteyen mahallelilere yardımcı olamadığını ifade eden Adıgüzel, yetkililerden; misafir odası, lavabo ve interneti olan bir büro talep ettiğini söyledi.


Adıgüzel, “Yaklaşık 2 yıldır buradayım, mahallemiz 50 hanelidir. Mahallemize bağlı farklı mezralarda var. Muhtarlık büromun olmaması çok kötü bir durum. İçinde misafir odası, lavabo, bilgisayar ve internet olan bir büro yapılmasını istiyorum. Mesela mahalleli ikametgâh senedi isterse veremiyorum. Çünkü ne bilgisayarım ne de yazıcım var. Bu nedenle boş kâğıda yazıyı geçiriyorum, daha sonra mühürleterek işlemi gerçekleştirebiliyorum. Yetkililerden, ufak da olsa bir büro tahsis edilmesini talep ediyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler