1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Bimer başvurusu nasıl yapılıyor?
Bimer başvurusu nasıl yapılıyor?

Bimer başvurusu nasıl yapılıyor?

Bimer başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız yazımızdan destek alarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bimer başvuru işlemleri internet üzerinden yapılmaktadır. Bimer başvurusunun yanı sıra başvuru sonucunu da aynı sistem üzerinden öğrenmek mü

A+A-

Bimer yani açılımı ile Başbakanlık İletişim Merkezi günümüzde oldukça önemli bir göreve sahiptir. Bu görev ise vatandaşların sesine kulak vermektedir.

Yani anlatmak istediğimiz nokta bu sistem üzerinden vatandaşların her türlü konu hakkında her türlü şikayet, istek ve görüşlerini belirtebilmesidir. Bu sistem sayesinde vatandaşlar birçok konudaki şikayetlerine cevap alabilmiştir. Ve sisteme yapılan başvurular sonucunda da almaya devam etmektedirler. Bu başvuruları aynı zamanda kontrol edebilmeniz de mümkündür. Başvurunuzun okunup okunmadığını veya ulaşıp ulaşmadığını bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Yazımızın devamında Bimer sistemine nasıl başvuru yapabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl sorgulayabileceğinizi anlatmış bulunmaktayız. Yazımızın devamını okuyarak bu bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bimer sistemi bahsetmiş olduğumuz üzere vatandaşların isteklerine göre uygulamaya geçmiş olan bir sistemdir. Bu sistem üzerinden istediğiniz konu hakkında istek, ihbar ve şikayette bulunabilirsiniz. Sistemin genel özelliği Başbakanlık ile vatandaşlar arasında bir köprü oluşturmaktır. Ancak bu sisteme şikayet, istek veya ihbar yapabilmek için sisteme başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapmak ise oldukça kolay bir işlemdir. Telefon ile veya internet üzerinden yapabilirsiniz.
 
İnternet üzerinden Bimer başvurusu yapabilmek için ilk olarak yapmanız gereken şey bilgisayarınızdan veya internet bağlantılı herhangi bir cihazdan Bimer resmi sitesine gitmektir. Bimer resmi sitesine girdikten sonra başvurunuza başlayabilmek için ana sayfa üzerinde sağ üst köşede bulunan “Başvuru Yap” seçeneğine tıklayınız. Başvuru yap seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza çıkacak olan sayfada sizden e-posta adresinizi yazmanız istenecektir. İlgili alana kendinize ait e-posta adresinizi yazdığınız zaman posta adresinize bir mesaj gelecektir. E-posta adresinize gelecek olan bu mesajı açarak, mesajda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bu bağlantı adresi sizi başvuru formuna yönlendirecektir. Başvuru formunda sizden istenen bilgileri ilgili yerlere doğru ve eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Yazımızın başında da bahsetmiş olduğumuz gibi bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak girmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle kontrol ediniz ve bilgilerinizi doğru ve eksiksiz yazdığınızdan emin olunuz. Sonrasında “Başvuru Yap” seçeneğine tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 
Cep telefonunuz veya ev telefonunuz ile de başvuru yapabilmeniz de mümkündür. Telefonunuz ile “150” numarasını arayarak bulunduğunuz ildeki yetkili Bimer temsilcine bağlanmanız gerekmektedir. Ulaşmış olduğunuz Bimer yetkilisi sizin için başvurunuzu vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda sisteme girmekle görevlendirilmiştir. Bimer yetkilisinin size sormuş olduğu soruları soğru ve eksiksiz bir şekilde yetkiliye söylemiş olduğunuzdan emin olunuz. Bimer yetkilisi başvurunuzu tamamladığında sisteme şikayet veya görüşünüz eklenmiş olacaktır. Başvurunuzun takibini de yapabilmeniz mümkündür.
 
Bimer başvuru sorgulama işlemi de aynı sayfa üzerinden yapılmaktadır. İlk olarak yapmanız gereken şey Bimer resmi sayfasına ulaşmaktır. Daha sonra açılacak olan sayfada bulunan “Başvuru Sorgula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Eğer başvurunuzu kimlik bilgileriniz ile yaptıysanız kimlik bilgilerinizi yazarak sorgulama işleminize devam ediniz. Ancak kimlik bilgilerinizi kullanarak başvuru yapmadıysanız yan tarafta bulunan konu ile ilgili seçeneğe tıklayınız. Ve açılacak olan sayfa üzerinde sizden istenen bilgiler ile sorgulamanızı yapabilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT