1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. BİMER başvuru ekranına nasıl giriş yapılır?
BİMER başvuru ekranına nasıl giriş yapılır?

BİMER başvuru ekranına nasıl giriş yapılır?

Başbakanlık BİMER başvuru ve sorgulama ekranıyla devlet iletişiminizi yapabilirsiniz. BİMER başvuru ve sorgulama ekranı üzerinden BİMER başvurularınızı ve başvuru durumu sorgulamanızı yapabilirsiniz. Başbakanlık BİMER başvuru ve sorgulama hizmet ekranında

A+A-

Türkiye’de internet altyapısının günlük yaşamın her noktasında ve her ihtiyacında çok önemli çözümler sunuyor olması dolayısı ile kamu alanında da yaygın kullanımıyla karşılaşılıyor.

Özellikle de vatandaşlar 21.yüzyıl dünyasının büyüyen ve gelişen Türkiye’sinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştireceği veya alacağı hizmetlerinde internetin işlem kolaylıklarından, avantajlarından ve hızından yararlanabilme şansını yakalayabiliyor. Bu çerçevede günümüz modern internet altyapısının vatandaşlara özellikle iletişim alanında sağlamakta olduğu ciddi kolaylıklar ve avantajlar nedeni ile de Başbakanlık tarafından vatandaş-devlet arasındaki iletişimin en sağlıklı ve en modern standartlarda oluşturulabilmesi amacı ile BİMER başvuru ve sorgulama iletişim kanalı alternatifi hizmete açıldı.

Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ücretsiz olarak internete erişim sağlayabildiği her noktadan kullanabilmekte olduğu Başbakanlığın BİMER başvuru ve sorgulama iletişim kanalı vatandaşların son derece pratik bir şekilde ve sadece dakikalar içerisinde devlet kurumları ile iletişime geçebilme şansına sahip olabilmesini sağlıyor. Özellikle de günümüz modern yüzyıl teknolojilerinin sağlamakta olduğu yeni nesil olanaklar ile birlikte yaşamının her noktasında nerede olursa olsun internet ortamına erişim sağlayabilme ve internet hizmetlerinin sağladığı fırsatlardan yararlanabilme şansına sahip olabilen vatandaşlar internet ortamı üzerinde yer alan BİMER başvuru ve sorgulama hizmet kanalını devlet iletişimi konusunda yoğun şekilde kullanıyor.

Günümüz modern yüzyıl teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte artık insanların internete erişim sağlayabildikleri her noktada kullanabilmekte olduğu Başbakanlığın BİMER başvuru ve sorgulama ekranı iletişim kanalı Bilgi İşlem Dairesi tarafından geliştirilen özel bir yazılım çerçevesinde kullanılabiliyor. Vatandaşlar günümüzde internete erişim sağlayabildikleri her noktadan sadece dakikalar içerisinde kullanabilmekte olduğu BİMER başvuru ve sorgulama ekranı üzerinde devlet kurumları, devlet kurum uygulamaları, yöneticileri ve kamu hizmetleri ile ilgili olarak var olan tüm istek, öneri ve şikayet bildirimlerini kolaylıkla gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Bu çerçevede vatandaşlar BİMER iletişim kanalı alternatifini kullanarak aynı zamanda da Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde bilgi edinme başvurularını sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor.

Böylelikle vatandaşların artık devlet kurumlarına ilişkin veya kamu hizmetlerine ilişkin olarak merak ettikleri tüm konularda hızlı ve kolay bir şekilde bilgi edinebilme şansına sahip olabilmesi sağlanıyor. Başbakanlığın internet ortamı üzerinde yer alan BİMER başvuru ve sorgulama ekranı üzerinden vatandaşların sadece dakikalar içerisinde her konuya ilişkin olarak devlet birimleri ile iletişime geçebilme şansına sahip olabilmeleri sağlanıyor.

BİMER ekranı tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından ücretsiz olarak, internet erişiminin mümkün olduğu her noktadan kullanılabiliyor. Başbakanlık Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen özel bir yazılım ile internet ortamı üzerinde web ekranı olarak hizmet vermeye başlayan BİMER başvuru ve sorgulama hizmet ekranı üzerinden vatandaşlar istek, öneri ve şikayet bildirimlerinin haricinde Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’ndan da yararlanarak bilgi edinme başvurularını ilgili devlet birimlerine ulaştırabilme şansına sahip olabiliyor.

HABERE YORUM KAT