1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bilmez ailesinin dramı
Bilmez ailesinin dramı

Bilmez ailesinin dramı

Beyninde tümör olduğu için çalışamayan,bundan kurtulması için de ameliyat gereken ancak ameliyat olması halinde de felç alma riski yüksek olan Diyarbakır'lı Emrullah Bilmez'in dramı devam ediyor. Yayınımız üzerine devlet kurumlarının sosyal yardımlar yapt

A+A-

Hasta babanın çalışamadığı 8 kişilik Bilmez ailesinin çile dolu yaşamı devam ediyor.

Silvan'dan yıllar önce göç edip Diyarbakır'a yerleşen Emrullah-Sehernaz Bilmez çifti, 6 çocuklarıyla birlikte kiraladıkları bir odada yaşamaya başladı. Amelelilik yaparak çocuklarının geçimini sağlamaya çalışan Emrullah Bilmez, rahatsızlanıp hastaneye kaldırılınca, beyninde ur olduğu ortaya çıktı. Adana'ya sevk edilen Emrullah Bilmez, doktorların istediği 30 bin TL'yi veremeyince, tedavi olamadan Diyarbakır'a döndü, çaresiz ölümünü beklemeye başladı.

AMELİYAT OLDU AMA ÇALIŞAMIYOR
Ailenin durumundan haberdar olan Kimse Yok Mu Derneği Diyarbakır Şubesi, Bilmez'in bütün giderlerini üstlenerek ameliyat olmasını sağladı. Başarılı bir operasyonla beynindeki tümör (ur)  alınan Bilmez, şimdi daha iyi ancak çalışamıyor.

Kaldığı odanın aylık 100 TL kirasını ödeyemeyen aileye  yayınlarımız  üzerine Diyarbakır Valiliği ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü  de aileye yardım elini uzatmıştı.

TOKİ'DEN EV VERİLİRSE MUTLU OLURUZ
Emrullah Bilmez, her şeyin Allah'tan geldiğini belirterek haline şükrettiğini  belirterek ,yaklaşan kış öncesinde rahat yaşayabilecekleri bir ev için yardım istedi.  Beyninde bir tümör daha çıktığını ancak bunun için ameliyat olmasının tıbbi açıdan büyük risk taşıdığına dikkat çeken acılı baba,”En son yapılan tedavilerimde beynimde bir tümör' ün daha olduğunu bunun alınması halinde vücudumun sağ tarafı tamamen  felç kalacağı için o ameliyat yapılamıyor. Sağ olsun devletimiz bize sahip  çıktı, yardım elini uzattı  .Çok şükür geçinebiliyoruz .Kimin ne kadar yaşayabileceğini ancak Allah bilir ancak benim durumum ortada. Hiç olmazsa bu çocuklarım ve eşim ortada kalmasın. Gördüğünüz gibi tek göz oda da 8  kişi kalıyoruz .Sayın valimiz TOKİ'den bize 2 odalı ev verirse ömür boyu ona duacı olacağız. “ dedi