1. HABERLER

  2. Bilimin ilham kaynakları / fotogaleri
Bilimin ilham kaynakları / fotogaleri

Bilimin ilham kaynakları / fotogaleri

Tavşanlar neden zehirlenmiyor? Bir kedi ayağını kulak arkasına götürürse neden yağmur yağıyor? En canlı antrifiz hangisi? Hangi bitki petrol oluyor?

A+A-

Altın Burç Yayınları bilim dünyasındaki şaşırtıcı keşifleri okurlarıyla paylaştığı bilim serisine yeni bir eserle devam ediyor: Bilimin İlham Kaynağı

Hayvanlar ve bitkiler dünyasındaki şaşırtıcı davranışların bilimsel gelişmelere ilham kaynağı olduğu bir gerçek. Pekiyi, hayvanların ve bitkilerin hangi özellikleri ilim dünyasına ilham vermektedir.

Hayvanlar ve bitkiler dünyasından ilhamla insanoğlu daha rahat bir dünyaya nasıl adımlar atabilir? Bu önemli konulara ışık tutan ilginç bilgiler bu eserde okuyucuları bekliyor.

İnsanı hayrete düşüren bilgilerin yer aldığı eseri okudukça kâinatı yaratan gücün insan için her şeyi düşündüğünü ve bu bilgilerini canlılar dünyasına gizlediğini insana ise sadece bu şifreleri çözme gayretinin düştüğü düşünülüyor.

Eserde yer alan bir kaç bilgi kırıntısını incelemek  ve birbirinden ilginç resimlere bakmak isterseniz buyrun fotogalerimize...