1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bilardoculardan çözüm sürecine destek
Bilardoculardan çözüm sürecine destek

Bilardoculardan çözüm sürecine destek

Türkiye Bilardo Federasyonunca (TBF) Türkiye Şampiyonasının 2.etabı "Barış ve Kardeşlik Kupası" adıyla Diyarbakır'da yapılacak.

A+A-

Türkiye Bilardo Federasyonunca (TBF) Türkiye Şampiyonasının 2. etabı "Barış ve Kardeşlik Kupası" adıyla Diyarbakır'da yapılacak.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Yenişehir Belediyesinin sponsorluğunda TBF tarafından 9-16 Haziran tarihleri arasında Türkiye Şampiyonasının 2. etabı "Barış ve Kardeşlik Kupası" adıyla Diyarbakır Ziya Gökalp Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek.TBF Başkanı Uğur Kurugöllü, yaptığı açıklamada, uzun yıllar önce Diyarbakır'da yarışma düzenlendiklerini ancak son 5-6 yıldır Diyarbakır'da herhangi bir etkinlik yapmadıklarını söyledi.

"Sürece katkı sunmak amacıyla şampiyonanın 2. etabını Diyarbakır'da yapacağız" diyen Kurugöllü, Türkiye Şampiyonasının 2. etabını "Barış ve Kardeşlik Kupası" adıyla Diyarbakır'da gerçekleştireceklerini belirtti.

Diyarbakır'a 300 kişilik sporcu kafilesiyle geleceklerini anlatan Kurugöllü, şampiyonanın ikinci etabının Büyükler, Gençler ve Artistik branşlarında düzenleneceğini kaydetti.Büyüklerde 256, Gençlerde 16 ve Artistikte 8 sporcunun yarışacağını belirten Kurugöllü, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında dereceye giren bilardocuların Diyarbakır'a geleceğine dikkati çekti. Şampiyonanın çok güzel geçeceğine inandığını dile getiren Kurugöllü, şöyle konuştu:

"Çözüm ve barış sürecine sporla destek vereceğiz. Şampiyonada, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında çeşitli dereceleri bulunan Lütfi Cenet, Tayfun Taşdemir, Adnan Yüksel, Murat Bahri Çoklu, Can Çapak, Ömer Karakurt, Serdar Gümüş gibi bütün elit sporcularımız yer alacak. Güzel bir faaliyet olacak. Büyükler kategorisi 10 Haziran'da başlacak 2. etap müsabakaları 16 Haziran'a kadar devam edecek. 3 Bant Disiplininde Gençler kategorisi ise 15 Haziran'da başlayacak. Eş zamanlı olarak Artistik disiplini Dünya Şampiyonu usta isimlerin mücadelelerine sahne olacak."

HABERE YORUM KAT