1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Bıktık artık bu Play-Off'lardan"
"Bıktık artık bu Play-Off'lardan"

"Bıktık artık bu Play-Off'lardan"

DİYARBAKIR - 2 Milyon nüfuslu Diyarbakır’ın bir zamanlar süper ligde fırtınalar estiren Diyarbakırspor, eski günlerini mumla arıyor.

A+A-

MUSTAFA GÖKER

Diyarbakırspor'un yerine kurulan  şimdiki Diyarbekirspor her yıl büyük bütçelere rağmen oluşturduğu kadrolarla istenen başarıyı bir türlü yakalamadı bir üst lige çıkamadı.

Bu sezonda ligde direk şampiyonluk şansını kaçıran Yeşil-Kırmızılı ekip, geçtiğimiz sezon olduğu gibi yine play-off elemelerine kaldı.

Son iki sezon üst üste Play – Off oynayan Günedoğu ekibi, 2015 – 2016 Sezonunda yine Play – Off’a kaldı. Direk şampiyonluk şansını bir kez daha haftalar kala kaçıran Diyarbakırspor taraftarları bu sezonda play-Off'a kalan takımlarının üst lige çıkamamanın üzüntüsü yaşanıyor.  Yeşil-Kırmızı renklere gönül veren taraftarlar sitemlerini şu şekilde dile getirdiler.  "Bu maçları oynamak önemli değil, önemli olan rakiplerini alt edip bir üst lige çıkabilmektir. Bunu tüm Diyarbakır’lılar istemektedir. Eğer şartlar biraz zorlansaydı süper bir ekip oluşturulabilseydi direkt çıkılırdı. Her yıl aynı terane, aynı hatalar sürekli tekrar ediliyor. Şimdiki gibi işini şansa bırakmasaydı önceki iki sezon gibi. 3. Sezona girdik yine Play –  Off maçları büyük çoğunlukla şansa kalmış yazı-tura oyunu gibidir, işimiz yine mucizelere kaldı. Diyarbakır'ın bir semti kadar olmayan takımların gelip bizleri geçmesi, hatta haftalar önce ligi en tepede bitirmesi bu kente, bu kulübe yakışmıyor, bıktık bu play-offlardan, neden bu takım direk çıkamıyor" 

Diyarbakırlı  futbol severler artık  bıktık bu olumsuzluklardan. Niye direkt çıkmak varken, şans play – off’a bırakılıyorki. Eti Mesgut  Belediyespor’un ne özelliği varki 2. ligde oynayacak.Her sezon  bir engelle karşılaşıyoruz Play – Oynamak demek maç kazanmak demek olmalıdırki rakiplerini alt edip bir üst lige çıkılmaladır. Bir takımın iyi günü olur, kötü günü olur, futbolcusu sakatlanır, veya cezalıdır e  hakem hatasıdır yine aynı ligde kalırsın. Halbuki sezon başından iyi bir  geniş kadro kur hiç kimseye minnet etmeden, çekinmeden maçların oyna  puan farkını rakiplerinden aç ve şampiyon ol. Her zaman Play – Off oynamak tehlikelidir. İstediğin sonuçları alamazsın, ah niye böyle oldu. Ah şansızlık ama iş işten geçer.

HABERE YORUM KAT