1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bıçaklanan doktor yoğun bakımda
Bıçaklanan doktor yoğun bakımda

Bıçaklanan doktor yoğun bakımda

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER - Bugün bıçaklı saldırıya uğrayan Diyarbakır Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi'de görev yapan Beyin Cerrahi Uz. Dr. Şerif Turhan'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

A+A-
Diyarbakır'da doktor bıçaklı saldırıya uğradı.
 
Hastanede otomasyon bölümünde çalışan Berna A. şidetli geçimsizlik nedeni ile daha önce boşanma davasını açtığı, eski eşi Murat A'nın konuşma isteğini reddetmesi üzerine başlayan tartışma hastane koridorlarında bağrışmaya dönüşünce o sırada hasta muayyene eden Beyin Cerrahi Uz.Dr. Şerif Turhan sessiz olmalarını istemesi neredeyse canından edecekti.
 
Bu tartışma üzerine  Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde görevli Beyin Cerrahi Uz.Dr. Şerif Turhan, olaya müdahale etmek istedi ben burada hastaları muayene ediyorum ya biraz sessiz olun yada dışarıda konuşun dedi. Bunun üzerine Murat' A bir anda çılgına döndü ve  cebindeki bıçağı çıkararak saldırmaya başladı boğazından ve kolundan aldığı bıçak darbeleri ile yere yıkılan Dr Şerif Turan hemşire ve diğer hasta yakınları tarafından hastanenin acil servisine kaldırıldı.  gerekli tıbbı müdahaleleri yapılan Turan' ameliyata alındı.
 
Başarılı ameliyattan sonra yoğun bakıma alınan Dr.Turan'ın sağlık durumunun şu aşamada iyiye doğru gittiği belirtildi.
 
Saldırıdan sonra kaçan Murat A' polis tarafindan kısa sürede yakalanıp gözaltına alındı.
 
Kaynak: Diyarinsesi.ORG/Özel HABER

HABERE YORUM KAT