1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Beynindeki ur minik Sibel'in hayatını kararttı
Beynindeki ur minik Sibel'in hayatını kararttı

Beynindeki ur minik Sibel'in hayatını kararttı

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da yaşayan 7 yaşındaki Sibel, beynindeki ur nedeniyle gelişemiyor.

A+A-

 İkizi ile aralarında önemli oranda boy farkı bulunan talihsiz Sibel, 1 yaşındaki kardeşinden de birkaç santim uzun. Tedavisi için 50 bin liraya ihtiyaç duyulan Sibel’in babası Zülküf Kaçar, kızının hayata tutunması için yardım bekliyor. 


Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bulunan TOKİ semtinde, tek gözlü evde yaşayan Kaçar ailesinin peşini tümör belası bırakmadı. İki yıl önce kolunda kırık şüphesi ile hastaneye giden baba Zülküf Kaçar’ın kolunda ur tespit edildi.

 

Sesini duyurmayı başaran Kaçar, Adana’da yapılan ameliyatla urdan kurtulurken, kolundan oldu. 10 nüfuslu Kaçar ailesinin 7 yaşındaki kızları Sibel’in beyninde ur tespit edildi. İkizi Sedat ile aralarında 15 santimetreye yakın fark olan minik Sibel, 1 yaşındaki kardeşinden de birkaç santim uzun. Kardeşleri, hastalığının farkında olan minik Sibel’in kendini iyi hissetmesi için yanından ayrılmıyor. Birlikte oyun oynayan kardeşlerden okula gidenler, 7 yaşında olmasına rağmen okula gidemeyen Sibel’e okuma öğretmeye çalışıyor. Büyük bir dikkatle, ablalarının okumalarını tekrarlayan minik Sibel, yaşıtları gibi okula gidip, arkadaşlarıyla oynayacağı günün hayalini yaşıyor.

"İYİLEŞMESİ İÇİN 50 BİN LİRAYA İHTİYAÇ VAR"


Kolundaki urdan geçtiğimiz haftalarda yapılan ameliyatla kurtulan baba Zülküf Kaçar, kızının da kendisiyle aynı kaderi yaşadığını söyledi. Baba Kaçar, “Ben tümör hastasıydım, birden çıktı. Şu an kolum yok kesildi. Kolum 10 kilo, 20 kilo da tümör çıktı. Yardımcı oldular, ameliyat oldum, şu an iyiyim. Kızım 7 yaşına bastı. O da tümör hastası. Kafatası yok, tümör şişmesi oluyor. Kafatası perde olarak kullanılıyor. Hastaneye götürdük. Yurt dışına sevk ettiler. 50 bin liradan fazla bir giderim oluyor, gücüm yok. Şu an kendisi ilaç tedavisi görüyor. 50 bin lira olsa hastalıktan kurtulacağını söylüyorlar. Yurt dışında ve Ankara’da tedavisi yapılıyor, eğer para olursa yapılır, olmadığı için şu an sadece ilaç tedavisi uyguluyoruz” dedi.


(YRT-AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT