1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Beybur'dan üç aylar ve kandil mesajı
Beybur'dan üç aylar ve kandil mesajı

Beybur'dan üç aylar ve kandil mesajı

Ak Ocaklar Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Muhammed Beybur, Regaip Kandili ve mübarek üç ayların başlangıcı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

A+A-

Üç ayların, asırlardır ülkede ve tüm İslam aleminde haramlardan vazgeçme ve kötülüklerden uzaklaşma çabalarının yoğunluk kazandığı, iyilik ve hayır duygularının arttığı, yardımlaşmanın hat safhaya çıktığı önemli zaman dilimi olduğu belirten Beybur, "İslam alemi olarak yeni bir manevi iklim olan mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz.

Bu mübarek ayların habercisi ve ilk kandili olan Regaip Kandilini de hep birlikte idrak ediyoruz. Bin aydan daha hayırlı mübarek Ramazan ayını da içinde barındıran üç aylarımız ve Regaip Kandili, rahmet ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı, yapılan duaların makbul olacağı kutsal zaman dilimleridir. Bu güzel gün ve gecelerde insanlarımız arasında sevgi ve kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının öne çıktığı müstesna günlerdir.

Bugün dünyanın çeşitli yerlerinde akan kanın, çekilen acıların bir an evvel durmasını, ülkemizde yaşanan terör olaylarının, çocuk ölümlerinin ve kadına karşı şiddetin son bulmasını, Müslümanların Yüce Allah’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, milletimiz için muhabbetin, sohbetin, samimiyetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Diyarbakırlı hemşehrilerimin ve İslam aleminin Regaip Kandilini tebrik ediyor, mübarek üç ayların ve Regaip Kandilinin hayırlara vesile olmasını, tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’ ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT