1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Beyaz'dan kuyumcular odasına ziyaret
Beyaz'dan kuyumcular odasına ziyaret

Beyaz'dan kuyumcular odasına ziyaret

DİYARBAKIR- AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Kuyumcular ve Sarraflar Odası (DİKO) Başkanlığı'nı ziyaret etti.

A+A-

Milletvekili Mine Lök Beyaz, seçim bölgesi Diyarbakır'da temaslarını sürdürüyor. Beyaz, tarihi İçkale, Ulu Cami, Suriçi'ndeki mahalle ziyaretlerinin ardından DİKO Başkanlığı'nı ziyaret etti.

DİKO Başkanı Mustafa Akkul ve yöneticileri tarafından karşılanan Beyaz, ziyarette Diyarbakır'da ekonomik gelişmeler ve çözüm sürecini değerlendirdi. Çözüm süreci konusunda esnafın destek vermesi gerektiğini anlatan Beyaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı bu süreci herkesin sahiplenmesi gerektiğini anlattı. Başbakan Erdoğan tarafından başlatılan çözüm sürecinin bölgede büyük bir destek aldığını belirten Beyaz, "Çözüm sürecinin başlamasıyla birlikte bölgemizde oluşan huzur ve güven ortamından dolayı insanlarımızın mutlu olduğunu görüyorum. Gittiğim her yerde herkes Başbakanımıza dua edip, desteklerini sunuyor. Bu destekler sayesinde süreç daha da iyi olacak" dedi.

Diyarbakır'da çözüm sürecinin başlamasından sonra ekonomi alanında önemli bir hareketlilik yaşandığını ifade eden Beyaz, esnafın artık kepenk kapatmadığını ve bunun nedeninin ise çözüm süreci olduğunu kaydederek, esnafın çözüm sürecine daha fazla destek vermesi gerektiğini söyledi.
DİKO Başkanı Akkul ise, Milletvekili Mine Lök Beyaz'ın yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, DİKO'nun faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

HABERE YORUM KAT