1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Beyaz'dan Çeri'ye ziyaret
Beyaz'dan Çeri'ye ziyaret

Beyaz'dan Çeri'ye ziyaret

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divan Üyesi Mine Lök Beyaz, bir dizi gezi ve inceleme için geldiği memleketi Diyarbakır'da köy köy dolaşarak vatandaşların sorun ve

A+A-

Çüngüş ilçesinin ardından Çermik ilçesine geçen AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, İlçe Kapalı Spor Salonu'nda kadınların sorunlarını dinleyip bir süre sohbet ettikten sonra köyleri gezdi. AK Parti Çermik İlçe Başkanı Murat Kara, Çüngüş Belediye Başkanı Mehmet Geçitli, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Akyol ile birlikte İncirli köyünde hasta olan Halil İbrahim Odabaşı'nı ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini ileten Beyaz, daha sonra Arabük köyüne geçerek, Çermik Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Mehmet Rıdvan Çeri'yi ziyaret etti.

Türkiye genelinde okullarda demokrasi kültürünü geliştirme amaçlı yapılan öğrenci meclis seçimlerinde Diyarbakır'ı temsil hakkı kazanan Mehmet Rıdvan Çeri'yi tebrik eden Beyaz, başarılarının devamını diledi. Beyaz, “Başarılarının devamını diliyorum, seni her konuda destekleyeceğiz. İnşallah 81 ilden gelen il öğrenci meclis başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan Türkiye Öğrenci Meclis Başkanlığı seçiminde seni başkan olarak görmek istiyoruz. İnşallah ileride de seni TBMM'inde görürüz” dedi.

“TOPRAKLARIMIZI AYDINLATACAK GÜNEŞ OLMAK İSTİYORUM”

Mehmet Rıdvan Çeri ise kendisine destek veren AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz ve Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'a teşekkürlerini iletti. Çeri, “Ben de devletimizin bize verdiği desteği boşa çıkarmayarak, bu toprakları karanlıklara hapsedecek bir bölge değil, her bir karışını aydınlatacak güneş olmak için var gücümle çalışacağım” diye konuştu.

Aynı zamanda köy muhtarı olan Mehmet Rıdvan'ın babası Fikret Çeri misafirlerine öğle yemeği ikram etti. Arabük köyünde vatandaşların sorunlarını da dinleyen Milletvekili Mine Lök Beyaz, daha sonra Gürüz köyüne geçti. Gürüz köy girişinde AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ethem İpek tarafından karşılanan Beyaz, bir süre önce teyzesini kaybeden Ethem İpek ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Gittiği köylerde taziye ve hasta ziyaretlerinin yanı sıra vatandaşların sorun ve sıkıntılarını da dinleyen Beyaz, ziyaretlerin ardından Çermik ilçesine dönerek AK Parti İlçe Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi. Beyaz, partililer ile bir süre sohbet ettikten sonra Çermik ilçesinden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT