1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Beyazay'dan engelli çocuklara ayakkabı
Beyazay'dan engelli çocuklara ayakkabı

Beyazay'dan engelli çocuklara ayakkabı

Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da engelli okullarında eğitim gören çocukların ayaklarının üşümesine müsaade etmedi.

A+A-
Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nezihe Kent öncülüğünde dernek yöneticileri ile birlikte okulları geçerek geçen yılda yaptıkları kışlık ayakkabı ve bot yardımlarını sürdürdü.
 
İlk olarak Surkent İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine kışlık ayakkabıları ve botları, Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nezihe Kent ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz İzol, Hacer Kakı, Mehmet Emin Mülayim ile birlikte dağıtımını yaptı.
 
Dağıtım sırasında engelli öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunurken, Beyazay Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerinin de dağıtım töreninde hüzünlendiği dikkat çekti. Törende kısa bir konuşma yapan Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nezihe Kent, bu güzel işleri tekrar ve tekrar yapacaklarını belirtti. 
 
"Biz elimizden ne gelirse her zaman yapmaya hazırız. Önümüzdeki günlerde de katkılarımızı sürdüreceğiz" diyen Kent, vatandaşları da engelli öğrenciler konusunda hassas olmaya davet etti. Okuldaki öğrencilerin sevinçlerine ortak oldukları için inanılmaz mutlu olduklarını kaydeden Kent, "Onların mutlu olduklarını görmek bize yetiyor. Biz onları sevindirmeyi onların yanında yer almayı sürdüreceğiz ve asla onların elini bırakmayacak güzel kalplerine dokunmaya devam edeceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT