1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Beyazay Derneği’nden demokrasi nöbetine destek
Beyazay Derneği’nden demokrasi nöbetine destek

Beyazay Derneği’nden demokrasi nöbetine destek

DİYARBAKIR - Türkiye Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi yönetici ve üyeleri, yaklaşık bir haftadır devam eden demokrasi nöbetine, kurdukları stantla destek vermeye devam ediyor.

A+A-

Türkiye Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Emin Mülayim, Nezihe Kent, Dr. Hakan Çoksüer, Feysel Oruç ve Hayriye Erdem, yaklaşık bir haftadır Park Orman’da devam eden demokrasi nöbetine destek veriyor.

Demokrasi nöbetinde kurdukları Milli İrade Çadırı ile vatandaşlara simit, lokum ve su ikramında bulunan Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi, darbeye karşı birlik içerisinde olduklarını belirtti.

Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi yönetim kurulu üyesi Dr. Hakan Çoksüer, Türkiye’de 15 Temmuz gecesinden itibaren yaşatılmak istenen hukuksuz, değersiz, ahlaksız darbe girişiminin karşısında olduklarını söyledi.

Darbe girişiminin sadece karşısında kalmayacaklarını belirten Dr. Çoksüer, tekrarlanmaması için her türlü mücadeleye hazır olduklarını kaydetti. Dr. Çoksüer, “Hukuk dışı her hangi bir ortam için bırakın tartışmayı acaba sorusunun sorulmasını bile yanlış buluruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aziz milletimizin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımızın, Türkiye Cumhuriyeti hükümetimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin emrinde olduğumuzu tüm dünyaya ve gelecek nesillerimize, hürmetle ilan ederiz” dedi.

(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT