1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Beyaz Tebeşir halı kurutma tesisleri
Beyaz Tebeşir halı kurutma tesisleri

Beyaz Tebeşir halı kurutma tesisleri

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl müdürlüğüne ait, Beyaz Tebeşir stadındaki resmi telörgüler adeta halı kurutma tesisleri olmuş.

A+A-
Amatör maçların yapıldığı Beyaz tebeşir futbol sahası tesislerinin maç oynanan sahanın etrafını çeviren tel örgüler üzerine,resmi tesislere yakışmayan bir manzara arz eden bir şekilde çevre sakinlerince halılar tel örgülerin üzerine serilip kurutuluyor.
 
Bu stada gelen ve tribünlerde maç izleyen Zekeriya Bulut isimli spor sever yaptığı açıklamada,  “ Beyaz tebeşir futbol sahası tesisleri Diyarbakır Gençlik ve Spor İl müdürlüğüne ait resmi bir futbol sahasıdır. Bir ay boyunca onlarca maçlar oynanıyor. Gördüğüm çirkin manzarayı hiçte spor tesisine yakıştıramadım. Bir futbol sahasının etrafını çevreleyen tel örgülere çevrede oturan sakinlerce  yıkanan halılar kurutulmak için seriliyor. Bu manzara aylardan beri devam ediyor ve hiçbir yetkilide buna dur diyemiyor veya ilgilenmiyor.
 
Resmi maçlar oynanıyor gözlerimiz olur olmaz serilen (bugün serilen ) 22 halıya değiyor. Yetkililere sesleniyoruz lütfen bir spor tesisisine yakışmayan hele, hele 2 milyon nüfüslü Diyarbakır'a hiç yakışmayan halı kurutma işine engel olsunlar. Eğer müsaade ediyorlarsada Stadın ismini “ Beyaz tebeşir halı kurutma tesisleri “ diye koysunlar “ dedi.
 

HABERE YORUM KAT