1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Beyaz Şemsiye Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası şubesini açtı
Beyaz Şemsiye Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası şubesini açtı

Beyaz Şemsiye Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası şubesini açtı

​Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü tarafından dar gelirli ailelerin giyim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Beyaz Şemsiye Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası şubesini açtı.

A+A-

Yenişehir Belediyesi Sosyal  İşler Müdürlüğü, 2008 yılından bu yana dar gelirli ailelerin giyim ihtiyacını karşılamakla birlikte  dayanışma ve yardımlaşma ağını güçlendirmek amacıyla kent merkezinde bulunan Diyar Galeria alışveriş merkezinde Beyaz Şemsiye Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası'nın şubesini açtı.Ayrıca, iş çevreleri ve yardımseverlerin bağışlarıyla kurulan mağaza,bu yıl Sur'u terk etmek zorunda kalan çocuk ve kadınlar başta olmak üzere  yaşlıların da giyim ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. 

Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Ülkü Baytaş ve Selim Kurbanoğlu da ,yeni açılan mağazayı ziyaret ederek burada çalışan personellerle sohbet etti.

Ziyarette mağaza ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Eş Başkan Baytaş,mağazanın 2008 yılından bu yana ilçede bulunan ve kısıtlı imkanlara sahip olan ailelerin giyim ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, yeni hizmet binasının İplik Mahallesi civarına taşınması üzerine  yurttaşlarımızın belediyenin bu imkanlarından faydalanabilmesi için mağazanın bir diğer şubesini  buraya açmış bulunmaktayız' dedi. 

Hedefimiz  Sur'dan göç eden tüm aileleri giydirmek 
Sur ilçesi'nde yaşanan çatışmalı süreçten kaynaklı ilçenin yoğun bir göç aldığını belirten Baytaş, Surdan göç edip ilçe sınırlarımız içerisine yerleşen ortalama bin 600 aileyi giydirmeyi hedeflemekteyiz.

Buradaki asıl amacımız sosyal sorumluluk ağını güçlendirmenin yanı sıra dayanışma ve paylaşma kültürünü yaygınlaştırmaktır" şeklinde konuştu. 
Baytaş şöyle devam etti:"İhtiyaç sahibi  olan ailelerin alan araştırmaları sonucunda tek tek belirlenerek ,bu ailelerin mağdur edilmemesi adına,randevu usulüyle mağazamıza  gelip giysi hizmetimizden faydalanabilirler." 

Destek Çağrısı 

İlçe'nin Surda yaşanan süreçten dolayı yoğun göç aldığını yineleyen Baytaş, Beyaz Şemsiye Yardımlaşma ve Dayanışma Mağazası'nın yapmış olduğu yardımların yeterli olmadığına dikkat çekerek 'İş çevrelerinin,yardımsever ve esnafların yapmak istedikleri yardımları belediyemiz internet sitesi  ve  koordinatör arkadaşlar aracılığıyla bizlere ulaştırabilirler" dedi. 

HABERE YORUM KAT