1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Beyaz Hocaya Çıplak tepki
Beyaz Hocaya Çıplak tepki

Beyaz Hocaya Çıplak tepki

İftar çadırında son kitabını imzalayan Zekeriya Beyaz'a, göğsü açık kadın resimleri yüzünden tepki gösterildi Aylar sonra ilk kare!Ergenekon sanıklarından Doğu Perinçek cezaevine girdikten sonra ilk kez görüntülendi, zayıfladığı dikkat çekti

A+A-

Ramazan ayının ilk iftar sofralarından biri de Zeytinburnu Olivium Outlet Center’da kuruldu. Gelenekselleşmiş minder sohbeti ve iftar yemekleri kapsamında mekana Zeytinburnu Semiha Şakir Huzur Evi sakinleri davet edildi. Zekeriya Beyaz ise iftardan önce hem konukların sorularını yanıtladı hem de ‘İslam ve Giyim Kuşam’ adlı kitabını imzaladı. 

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Beyaz’ın kitabında yer alan ‘Cariye hanımların toplum içindeki kıyafetleri’ isimli bölümde yer alan resim tepkilere neden oldu. Göğüsleri açıktaki çıplak kadın figürü iftara katılanlar tarafından yadırgandı.BU RESMİ BASMAK İÇİN TAM 30 YIL BEKLEDİM‘İslam ve Giyim Kuşam’ Zekeriya Beyaz’ın en tartışmalı kitabı. 1999 yılında piyasaya sürülen kitap, Beyaz’ın Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı olmasıyla birlikte yeniden gündeme geldi. Zekeriya Hoca, kendi deyimiyle ‘sosyolojik açıdan’ ele aldığı kitabında, özellikle yer verdiği kara kalem göğsü çıplak kadın resmini yayınlamak için 30 yıl beklediğini söylerken, bu resimle “Cariye kadınların göğüs altından diz kapağına kadar örtünmesinin dinen gerekli olduğu” tezini savunuyor. Pek çok çevre ise Beyaz’ın bu görüşünü şiddetle eleştiriyor.