1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BESYO öğrencilerinin büyük başarısı
BESYO öğrencilerinin büyük başarısı

BESYO öğrencilerinin büyük başarısı

Dicle Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” kapsamında okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi, imkânlarının normal seviyeye gelmesi adına önemli sosyal projelere imza attı.

A+A-
Öğrencilerin yaptıkları projeler sayesinde bir çok köyde spor sahaları yapıldı, sosyal içerikli imkanlar sağlandı. Basketbol, Voleybol, Futbol, Badminton, Atletizm gibi ana spor dalları için saha yapan ve bunların yanı sıra öğrencilerin spor esnasında kullanabilecekleri kıyafet, malzeme, sporda kullanmak için toplar, fileler, boya, fırça gibi araç ve gereç teminlerini sağlayan Dicle Üniversitesi Beden Eğitim Spor Yüksekokulu öğrencileri, yaklaşık 10.000 öğrencinin spor alanına kavuşması sağlanırken 3 okula ana sınıfı araç ve gereç temini ile birlikte 6 okula da kütüphane kurdu.
 
Beden Eğitimi Yüksekokulu Öğretim Görevlisi ve proje sorumlusu  Nihat Mızrak,180 öğrencisi ile birlikte 3 ana sınıfı ve 6 kütüphane kurduklarını,  elektrik kesintisi nedeniyle son dersin yapılmadığı Çelebi Eser İlköğretim Okulu'nun 28 sınıfına şarjlı ışıldak alıp monte ettiklerini belirtti.
 
Çalışmaların yapıldığı 30 okula ecza dolabı yerleştirildiğini ve kentteki 30 okulda 10 bin öğrencinin yaralanabileceği spor sahalarının renkli çizimlerini yaptıklarını ifade eden Mızrak, okulların fiziki şartlarını iyileştirmeyi kendilerine amaç edindiklerini belirtti.
 
Okulların tesisat ve elektrik sorunlarının yanı sıra masa ve sıra ihtiyaçlarını da kendi imkânları ile gerçekleştirdiklerini söyleyen Mızrak,   “Projemizin ismi “Son Dersin Işıkları.” Bir okulda çalışma yaptığımız sırada elektrik kesilmesi sırasında son ders yapılmadan öğrenciler evlerine gönderildi. Biz de son ders ışıksız kalmasın diye 28 sınıfa aydınlatma sağladık, böylelikle projenin de ismi buradan esinlenerek konuldu ”dedi.
 
Toplamda 11 okulda çeşitli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Mızrak, öğrencileri ile beraber “Topluma Hizmet Uygulamaları”  projelerini başarı ile gerçekleştirdiklerini ve 50.000 öğrenciye daha hizmet vermek için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT