1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Beş ünlü otel grubu Diyarbakır'a yatırım yapmak için harekete geçti
Beş ünlü otel grubu Diyarbakır'a yatırım yapmak için harekete geçti

Beş ünlü otel grubu Diyarbakır'a yatırım yapmak için harekete geçti

Hükümet ile İmralı Adası'nda tutuklu bulunan Abdullah Öcalan arasında yürütülen 'barış' görüşmeleri bölgeye yapılacak turizm yatırımlarını da etkiliyor. Ekoayrıntı'da yer alan habere göre, zincir otel markaları Diyarbakır'a yatırım yapmak için harekete ge

A+A-

Hükümet ile Abdullah Öcalan arasında devam eden görüşmelerin bölgeye yönelik otel yatırımlarını da tetiklediği belirtiliyor. Bölgede oluşan pozitif hava ve yükselen beklenti zincir otellerin Diyarbakır'da yatırım yapmak için harekete geçmesini beraberinde getirdi.
 
Görüşmelerin başlaması ile birlikte 52 firmanın bölgeye yatırım yapmak için başvuruda bulunduğu belirtilirken, söz konusu şirketlerin arasında ayabancı şirketlerin de bulunduğu ifade edildi.

Kente yatırım yapmak için gelen şirketler arasında otel yatırımcıları da bulunuyor. Edinilen bilgiye göre, Sheraton, Intercontinental, Nova İbis, Rixos ve Divan otel gruplarının Diyarbakır'da otel yapmak için çalışma yürütüyor. Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (DİTAV) Başkanı Erhan Akalın, Diyarbakır'da şu anda 3 - 4 otelin inşa edildiğini, yapılan görüşmelerin olumlu yönde seyretmesi durumunda yatırımların daha da artacağını belirtiyor. Akalın, Güvenlik sorunu ortadan kalktıktan sonra bölgeye turist akını olacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT