1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BES: Mücadelemizi sürdüreceğiz
BES: Mücadelemizi sürdüreceğiz

BES: Mücadelemizi sürdüreceğiz

BES üyeleri,iş yükünün hafifletilmesi ve ücret adaletsizliğinin sona ermesi için Diyarbakır'da eylem yaptı. BES Diyarbakır Şubesi Basın-Yayın Sekreteri Dilan Yakut,"Emeğimize, onurumuza, geleceğimize sahip çıkıyoruz, çıkacağız." dedi

A+A-

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Diyarbakır Şubesi, iş yükünün hafifletilmesi ve ücret adaletsizliğinin sona ermesi için eylem yaptı.

Diyarbakır Vergi Dairesi önünde yapılan eyleme Eğitim-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Kasım Birtek, KESK Diyarbakır Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Medeni Alpkaya da katıldı.Eylemde, "Vergide adalet istiyoruz", "İş güvencemizden asla vazgeçmeyeceğiz", "İnsanca yaşam, güvenli iş, güvenli gelecek", "Eşit işe eşit ücret", "Dolaylı vergilerle vergi soygununa son" yazılı dövizleri taşındı, "Vergide adalet istiyoruz" ve "Zafer direnen emekçinin olacak" sloganları atıldı.

BAKAN ÇELİK'E TEPKİ

Burada açıklama yapan BES Diyarbakır Şubesi Basın-Yayın Sekreteri Dilan Yakut, günlerdir sokaklara çıktıklarını hatırlattı, hükümeti; talepleri yerine getirmeye çağırdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in "Kamu emekçilerinin iş güvencesi olduğu için çalıştıramıyoruz. Performans uygulaması başlatacağız" şeklindeki açıklamalarının kamu çalışanlarını itibarsızlaştırdığını söyleyen Yakut, bu tür açıklamalardan vazgeçilmesini istedi.

"İnsanca yaşam, güvenli iş, güvenli gelecek" talebiyle mücadele ettiklerini kaydeden Yakut, bu taleplerinden asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT