1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bes çıkarılan genelgeye tepki
Bes çıkarılan genelgeye tepki

Bes çıkarılan genelgeye tepki

Zabıt katipleri ve yazı işleri müdürlerinin tekrar sınava tabii tutulması ve başarısız olanların iş akdine son verilmesini öngören genelge, Büro Emekçileri Sendikası (BES) tarafından yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

A+A-

Diyarbakır Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasına BES Şube Sekreteri Ömer Ertuğrul ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Ertuğrul, yoksulluk sınırı altında çalışmaya mahkum edildiklerini, gelirlerinin azalırken iş yüklerinin sürekli olarak arttığını söyledi. Ertuğrul verilen kararlarla adaletten uzaklaşıldığını, çözümsüz kalan yargı sistemini faturasının zabıt katiplerine çıkarıldığını ifade ederek, "Bizler Adalet Bakanlığı'nın bütçesi görüşülürken yaptığımız eylemlerle yargı emekçilerinin taleplerini meclise taşırken, ulaşım ödeneklerinin gaspına karşı direnirken, 14 Şubat günü ülke genelinde bordro yakma eylemleri yaparken, 27 Şubat tarihinde grev yaparken onlar iş yerlerinde çanta, şemsiye, başkanlarına otomobil dağıtmakla meşguldüler. Büro Memur Sen'de kitlesel istifaların yaşandığı bir dönemde yargı emekçileri içimizde Truva atı işlevi gören bu sendikaya tavrını belirlemiştir" dedi.

İktidara ve Adalet Bakanlığı'na seslenen Ertuğrul, mücadelelerini sürdüreceklerini ve iş güvencesinin kaldırılması girişimlerine karşı topyekün direniş başlatacaklarını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT