1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Berberlerde hizmette farklılık semineri
Berberlerde hizmette farklılık semineri

Berberlerde hizmette farklılık semineri

Diyarbakır berberler ve kuaförler odasının (DİBEKOD) 'Berberlerde Hizmette farklılık' adıyla düzenlediği etkinlik büyük ilgi gördü.

A+A-
Etkinliğe DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu ile kalabalık bir berber kitlesi katıldı. Adana'dan gelen HAİR AKADEMİ ekibinden Endüstri Yüksek Mühendisi Metin Özşahin ile HAİR AKADEMİ kurucusu Murat Sivaslıoğlu da katıldı.
 
Başkanlığını Cemil Değirmenci'nin yaptığı Diyarbakır Berberler ve kuaförler odasının organize ettiği 'Berberlerde Hizmette Farklılık' konulu eğitim semineri büyük ilgi gördü.
 
Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası, kayıtlı erkek berberlere yönelik olarak, geniş kapsamlı bir eğitim semineri düzenledi.
 
Diyarbakır esnaf ve sanatkarlar odaları birliği başkanı (DESOB) Alican Ebedinoğlu, DİBEKOD Başkanı Cemil Değirmenci, çok sayıda berberin katıldığı 'Hizmette farklılık' konulu eğitim semineri büyük ilgi gördü.
 
Etkinlik öncesi açıklamalarda bulunun DİBEKOD başkanı Cemil Değirmenci şunları söyledi:
'Bugün burada Adana'dan gelen HAİR AKADEMİ kurucuları arkadaşlarımız ve meslektaşlarımız tarafından, berber kardeşlerimize 'salon işletme eğitimi ve hizmette farklılık' adı altında uygulamalı eğitimler verilecek.
 
Odamıza üye olanların yararlanabildiği bu tür etkinlikler, önümüzdeki süreçte daha geniş bir yelpazede artarak devam edecek. Ancak takdir edersiniz ki, bütün meslektaşlarımızı, Odamız çatısı altında bir Araya gelmesi hem camia olarak birlik ve bütünlüğümüzü sağlamamızı pekiştirir, hem de bu tür faydalı eğitimlerden bütün kardeşlerimizin yararlanmasına zemin hazırlanmış olur.
 
Gerek müşteri potansiyelimize ve gerekse geniş halk kitlelerine duyurmak açısından da, böylesi eğitim seminerlerinin bir hayli faydalı olduğuna İnanıyorum.Bundan sonraki süreçte yapılacak eğitimlerden de yine üye meslektaşlarımız faydalanabilecekleri için, meslektaşlarımızı odamız çatısına dahil olmaya davet ediyoruz. Diyarbakır'da iki bine yakın kuaför ve berber olduğunu düşünürsek, güç birliği yapmamızın önemi daha da netleşmiş olur.
 
1984'ten buyana bayan kuaförü olarak mesleğimi icra ediyorum. 1952 yılında kurulan odamızda, ilk kez bir Salon İşletme Eğitimi veriyoruz. Bu bakımdan bir hayli mutlu ve heyecanlıyım.
 
HAİR AKADEMİ'ye ve bizleri bu çatı altında toplayan DESOB başkanımız Alican Ebedinoğlu ve yönetimine, kıymetli meslektaşlarımıza ve odamız yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.Daha geniş ve kaliteli hizmetleri el birliği ile yapacağız inşallah'.
 
Ardından berberlerin işletmelerini daha başarılı yönetmelerini sağlayacak güncel ekonomik çözümler hakkında bilinç uyandırma amacıyla uygulamalı eğitimler verildi.HAİR AKADEMİ kurucusu Murat Sivaslıoğlu ile Endüstri Yüksek Mühendisi Metin Özşahin tarafından verilen eğitimlerde salon yönetimi, farklılık oluşturma, teknoloji ve iletişim araçlarının kullanımı hakkında geniş kapsamlı ve uygulamalı açıklamalar yapıldı.
 
Ayrıca, 2015 yılında verilecek mesleki ve kişisel eğitimlerin yanı sıra, saç kesimi, topuz ve renklendirme konuları da işlenerek, berberlerin daha güzel ve kaliteli hizmetler sunabilmesi için yapılması gerekenler Anlatıldı.
 
DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, eğitimlerin Ardından HAİR AKADEMİ kurucusu Murat Sivaslıoğlu ile Endüstri Yüksek Mühendisi Metin Özşahin'e, katkılarından dolayı bir plaket verdi.
 
Ebedinoğlu, odaya kayıtlı berber ve kuaförlerin vergilerini ve her türlü resmi işlemlerini yaparak işlerini yasal bir zeminde yaptıklarına dikkati çekerek şunları söyledi:
 
'İlimiz merkez ve bağlı ilçelerinde iki bine yakın kuaför ve berber var. Ancak yaklaşık 300 kardeşimiz odaya kayıtlarını yapmışlar. Kayıt dışının ilimiz ve ülkemiz ekonomisine de zararlar verdiğini hepimiz yakından biliyoruz.Bizler haksız rekabet ortamına engel olmalıyız. Üstelik ustalık belgesi olmayan yüzlerce esnaflar var.
 
Belediyelerle ve resmi mercilerle toplantılar yapıp, kayıt dışı çalışanları engelleyeceğiz.
Adaletli bir ortamda, herkesin dilediği gibi ticaretini ve sanatını icra etmesinden yanayız. Herkes bağlı olduğu odaya kaydını yaptırmalı. Birlikten kuvvet doğar. Cemil Değirmenci kardeşimiz, bu konuda büyük çabalar sarfediyor. Berberler ve kuaförler olarak kendisine destek olursanız, daha büyük projeleri hayata geçireceğine olan güvenim sonsuz'.
 

HABERE YORUM KAT