1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Berber odası'nda seçim heyecanı
Berber odası'nda seçim heyecanı

Berber odası'nda seçim heyecanı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Berber ve Kuaförler Odası'nda seçim heyecanı başladı.

A+A-

Şubat ayının sonu veya Mart ayının başlangıcında yapılması planlanan Berber ve Kuaförler Odası seçiminde başkanlığa aday olduğunu açıklayan Vedat Hürtürk, çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Ekip olarak Berber ve Kuaförler Odası'na talip olduklarını ifade eden Hürtürk, amaçlarının son yıllarda prestiji zedelenen odanın değerini yükseltmek olduğunu söyledi.

Hürtürk, "Son dönemlerde odamız, birçok sorunla karşı karşıya kaldı ve çözüm üretilmedi. Sorunları çözmek ve önemli işlere imza atmak istiyoruz. Haksız rekabeti belediyelerle iş birliği içine girerek çözmeyi planlıyoruz. 2 bin civarında üyemiz bulunmasına rağmen sadece 400 kişinin oy kullanmaya hakkı bulunuyor. Bu sorunu yeni çalışmalarla çözeceğiz. Odaya yeni kayıt yaptıranları çıraklık eğitimi almaları için merkeze yönlendireceğiz.

Bu şekilde kalifiyeli eleman yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Malzeme kooperatifi ve iş yerlerinin haftanın bir günü kapatılması için çalışma başlatacağız. Seçildiğimiz takdirde arkadaşlarımızla fikir alışverişinde bulunup, kararlarımızı hayata geçireceğiz” dedi.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT