1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Benusen'de çocuklara drama eğitimi
Benusen'de çocuklara drama eğitimi

Benusen'de çocuklara drama eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Benusen Çamaşır Evi'nde 24 çocuk, 3.5 ay boyunca biri Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencisi, üçü de gönüllüden oluşan dört kişilik ekipten drama eğitimi alıyor.

A+A-

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gönüllü ve İletişim Koordinatörlüğü'nün organizasyonu ile Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü son sınıf öğrencisi Meki Ekin, üniversitenin son yarıyılını Sümerpark'ta ve çamaşır evlerinde uygulamalı olarak geçiriyor. Eki Ekin ile gönüllüler Semra Ekinci, Aynur Pakdemir ve Saadet Külahçı, Şubat ayında Benusen Çamaşır Evi'nde yaşları 12-16 arasında değişen 24 kız ve erkek çocuğa drama eğitimi vermeye başladı. Resim ve oyunlarla iletişimin önündeki engelleri aşmaya çalışan çocukların drama eğitimi bu ayın sonunda tamamlanacak. Çocuklar, drama eğitimlerini bir piknikle bitirecekler.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde geçen yıl da Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünden 7 öğrenci yarıyılını uygulamalı olarak geçirmişti. Dört ayrı grup oluşturan öğrenciler drama, spor aktiviteleri ve okul öncesi çocuklara masal anlatma gibi çalışmalar yapmıştı.

HABERE YORUM KAT