1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bende yüzmek istiyorum kampanyası
Bende yüzmek istiyorum kampanyası

Bende yüzmek istiyorum kampanyası

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen 'Ben de yüzmek istiyorum' kampanyasına çocuklar büyük ilgi gösterdi.

A+A-

Yenişehir Belediyesi'nin sosyal tesislerinde startı verilen kampanyaya Yenişehir Belediye Eş Başkanları Selim Kurbanoğlu, Ülkü Baytaş, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Nazlıer Koyuncu, Mustafa Polat, Şefik Türk ve çok sayıda çocuk katıldı.

Okulların tatile girmesinin ardından tatil imkanı bulamayan çocuklara yönelik düzenlenen kampanya hakkında bilgi veren Yenişehir Belediye Eş Başkanı Selim Kurbanoğlu, sosyal aktivitelerle çocukları bir araya getirmeye çalıştıklarını vurgulayarak, kampanya süresinin 2 ay olacağını söyledi.

Kurbanoğlu, farklı mahallelerde yaşayan çocukların bu kampanya sayesinde bir araya geldiğini kaydederek, "Bildiğiniz gibi yaz aylarında Dicle Nehri'nde sık sık boğulmalar yaşanıyor. Bir şekilde bu gibi durumların önüne geçmek istiyoruz. Diyarbakır'ın kavurucu sıcakları başladı. Geleceğimizin teminatı olan çiçeklerimizi çocuklarımızı suyla buluşturuyoruz.

Temel hedefimiz gerçekten tatil imkanı olmayan deyim yerindeyse suyla tanışmayan yaklaşık bin-bin 500 civarında çocuğumuzu suyla buluşturacağız. Bugünkü etkinliğimizde Ben u Sen Mahallemizdeki çocuklarımız var. Bu tür kampanyalarımızda aynı zamanda çocukların bir arada paylaşmayı, dayanışmayı öğrenmeleri için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz" dedi.

Etkinliğe katılan çocuklardan Güneş Özaydın, "Okullar kapandı. Bizler de tatil yapmak istiyorduk. Böyle bir havuz ve böyle bir etkinliği yaparak bizleri bir nebzede olsa bu kavurucu yaz sıcaklarında serinlediğimiz için eş başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


(SI-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT